Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka - nechce žrát

Dobrý den, asi před měsícem a půl jsem si na terra burze pořídila mládě korálovky sedlaté. Chovatel mi tvrdil, že je rozkrmená. Avšak doma jsem zjistila, že tomu tak není. Zkoušela jsem jí dávat jak živé, tak mrtvé holátka. Také jsem ji s nimi zkusila zavřít do malé krabičky a nic. Neustále před nimi uhýbá. Musela jsem přejít na násilné krmení. Chtěls jsem požádat o radu, jak dlouho budu muset hada takto krmit a jakým způsobem ji mám naučit žrát samou.

dát holátko na večer a vyčkat do druhého dne jestli nezbaští tak nacpat a za týden znovu ,postupně se dostanete do stadia že stačí strčit hole do tlamky a jak se zakousne tak opatrně položit a had už polyká sám ,někdy stačí jednou dvakrát jindy se spouzí třeba půl roku

jak dlouho budu muset hada takto krmit

To ti bohužel nikdo neřekne, nezbývá než to pořád zkoušet. Já bych doporučil do malé krabičky a nechat je tam spolu přes noc. Druhý pokus je možné udělat s rozmraženým holetem (kupodivu je někdy žerou líp než živá - zřejmě potom nejsou tolik cítit myšinou). Jinak v podobných případech vždy třikrát po 5-7 dnech zkusím nabídnout, když si nevezme, tak po třetím pokusu ji nacpu a pak zase třikrát zkouším bez cpaní. Většinou cpu maximálně dvakrát až třikrát.

Anebo klasika - "fackování" - zabírá na většinu hadů, ikdyž korálovky jsou v tomto prudérní. Hada do ruky, holátko do druhé a párkrát mu s ním nafackovat, tj. pinkat ho do čumáku - hádek se naštve a do holete zakousne. Pak je potřeba povolit stisk a on většinou hole sežere. Jde to dělat i tak, že hada prudíš v krabičce, ale to víc uhýbá.
Mistr je v tomhle moje manželka, která celou scénu doplňuje o strašidelné mumlání "...sežer ho, bude se ti o něm zdát...":-D (rozhodně nepovinné, ale sranda pozorovat:-D)