Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr pavouka pro začátečníka

Dobrý den,
rád bych si pořídil nějakého krásného/levného pavouka, ne moc náročného na chov. Mohu poskytnout terárko : výška 30cm, délka 60cm a šířka 35cm. Háček je v tom, že jsem v tomto nováček a proto nevím, jaký druh si do začátku pořídit. Prosím nějaké rady. Samozřejmě pogooglim.

Brachypelma albopilosum/smithi/vagans(možná trochu prudší)
Grammostola rosea (pomaleji roste)
Je toho plná škála,spíš se podívej po fotkách a pak si o tom něco vyhledej .. Terárko by ti mělo stačit nejspíše na všechny druhy sklípkanů ..
nabidka.php - zde máš poměrně hodně fotografií;-)

urcite chces lecit agrofonii? a ne arachnofobii?
jak psal filip brachypelmy sou fajn na zacatek...albopiloska uple nej ,ale upozornuji ze pavouk neni aspirin.pokud ams arachnofobii nebo nekdo jinej tak si ho neporizuj a lec to obrazkama na netu a navstevama ve zverimexu. Jinak terarko bych rekl velky takze asi kupuj rovnou velkyho kusance:)
prudsi znamena ze ke starí bejvaji agresivnejsi.) to te myslim vyleci az az

kde hodlas nakupovat? ono ne vse sezenes jen tak nekde... brachypelma albopilosum a gramostola rosea a do toho terka kup vetsi...jinak nebat se na ruku neni tak tezky horsi je ze kdyz se boji pavouk ma to nasledky... a neopatrna manipulace nemusi byt taky nic super:) prvne si na pavouka zvyknout zjistis jaky je.

Jak můžeš srovnávat zvířata ve volné přírodě a v terárkách,klecích ?! Ve volné přírodě se také nedožijí věčinou věku jakého se dožijí v zajetí ... Protože mají své přirozené nepřátele atd. (myšleno obecně u zvířat)... Nelze srovnávat přírodu a terárium ...;-)

nn bylo to myšleno na Šmejký ... JInak nehraje rozdíl zda budeš mít zakladnu pro pavuka 20x30 cm nebo 60x30 ... akorát bych nedělal větší výšku (pro zemní druhy) jak 30cm - hrozí poranění zadečku pří pádu ... Nebo tam dát více substrátu ... Taky možnost ...;-) Jinak do terka tvých rozměrů bych dal už samozřejmně dospělého jedince .. .Prcek by se tam opravdu ztrácel ...

Pavoukům nerozumím jen tak jsem si musel rýpnout.
Myslím že potravu si zvládne najít pracně sám a když mu tam dáš hafo úkrytů tak bude v pohodě. Samozřejmě pokud máš nějakou menší bednu, tak šup tam s nim
Jasný je že prťavej pavouk se v obrovský bedně zrovna hezky cítit nebude jen ho dej do tý mrňavý bedny a neřeš to..

Asik bych to zhrnul takhle ... Pokud koupíš již dospěláka,tak ho dej klido do toho většího tera ... Pokud koupíš něco menšího,tak ho dej do nějaké obyč. krabičky (přiměřené velikosti) je to řádově pár kaček za krabičku ...A v ní ho nech dokud nepovyroste ... JInak ještě by šlo to tvoje terárko přepůlit uvnitř sklem (vlepit silikonem) a měl by jsi to na dva dospělé kousky ... Jen taký nápad ...

kup si pavouka na neho krabicku, krabicku s pavoukem hod do supliku nebo na policku a mas hotovo .. pak mu tam nahazej postupne par cvrcku do maly krabicky (na malinkyho pavouka) a mas vystarano a muzes jich mit klidne i 10 a mama to nepozna ;-)
PS: Smejky ma pravdu ale precejenom je lepsi praxe mit pavouka v krabicce aby se lepe nasel a krmil lehce :-)

k tomu srovnavani priroda odchov v zajeti...v prirode se ti taky neodchova tolik pavouku a slabsi umrou,v prirote maji jiny parametry a vydrzi nezrat
potrava tipu cervy svaby a podobne se zahrabavaji (v pripade cervu je to uplne normalni a nebezpecny kvuli vyvoji v brouka)
to terarko co si psal ze ams ti staci na toho mensiho jedince....
pokud ale zacinas radeji si nekupuj zadnyho prcka:)hlavn mu tam nedavej jak tu nekdo chytre psal ,,par cvrcku,, dej tam tak jendoho a zkoukni ci ho v pohode ji..kdyby nezral beha mu tam tech par cvrcku a v male plast krabicce by pavouka asi kleplo kdyby se mel svlikat a okolo nej tancilo par cvrcku

Může v něm být,ale když bude terárko mo vysoký, spadne a zabije se. Dále je to naprosto nepraktické,protože o něm nemáš pořádnej přehled a nemáš ani přehled o podmínkách v terárku(snadno ti vyschne,nebo někde kam nevidíš zaplísní,rozmůžou se roztoči, sková se cvrček(a následně při svleku pavouka zabije)...atd atd...
Pak taky objemnějších terárek se ti do baráku vejde nepoměrně míň než těch akorát velkejch :)

a vymyslil bych dalších milion důvodů kdyby mě to bavilo .

Jen bych ještě dodal, že i v přírodě většina druhů (zemní) neopouští svoji noru (důvod je jasný - predátoři všude okolo), maximálně vyběhne pár kroků ven pro blízko se pohybující kořist a honem zpátky do bezpečí nory, takže to velké terárium je u nich celkem bezpředmětné, pakliže to malé dokážete umístit do vhodné teploty. Samozřejmě ty argumenty od Nery jsou jasné - přehled. Pavouk samozřejmě bude fungovat i ve velkém teráriu, ale stejně se zašije do jednoho kouta, kde si vyhrabe noru a tu prakticky nebude opouštět.