Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem registrace želvy

Dobrý den, chci se zeptat na registraci želvy. V roce 1996 jsem dostala dvě suchozemské želvy stepní. Nemám k nim žádný průkaz původu ani doklad o koupi. Ani zverimex, kde byly zakoupeny již neexistuje. Povinná registrace byla zavedena až v roce 1997. Bez registrace se nemůžu ani pokusit o jejich rozmnožení a mám strach, že mi můžou být odebrány. Prosím poraďte mi jestli se dají ještě zaregistrovat. Můj e-mail je lucie.outratova@seznam.cz

Děkuji

Ahoj, tak pro všechny kdo má podobný problém. Zjistila jsem, že horsfieldky můžu dokonce zařadit i do chovu a odchovaná mláďata prodávat, jelikož je registrační povinnost u tohoto druhu od letošního roku zrušena. Jen pokud by mně navštívila inspekce, tak musím na požádání původ chovaných želv prokázat. Jenže jak je v takovým případě prokázat nikde konkretizováno není. S tou marginatou to je horší, ale pokud ji chováte jen pro radost a ne do chovu, tak bych se s tím nikde nechlubila a neřešila to.