Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem registrace želvy

Dobrý den, chci se zeptat na registraci želvy. V roce 1996 jsem dostala dvě suchozemské želvy stepní. Nemám k nim žádný průkaz původu ani doklad o koupi. Ani zverimex, kde byly zakoupeny již neexistuje. Povinná registrace byla zavedena až v roce 1997. Bez registrace se nemůžu ani pokusit o jejich rozmnožení a mám strach, že mi můžou být odebrány. Prosím poraďte mi jestli se dají ještě zaregistrovat. Můj e-mail je lucie.outratova@seznam.cz

Děkuji

Takže stačí místopřísežné prohlášení, že a kde je člověk koupil ?
Při nákupu v tomto roce u želvy stepní stačí doklad o koupi, a prodávajícímu stačí jej vystavit, již žádné další povinnosti prodávající nemá ?

Problém je, že marginata je áčko (narozdíl od horsfieldi - ta je béčko), takže tam je to podstatně drsnější a na dodatečné zaregistrování prakticky není šance (odmyslím-li si nějaké soudy, ústavní soudy až soudy ve štrásburgu, které by teoreticky s pomocí mnoha svědků a důkazů a kvalitního právníka mohly dokázat, aby Vám želva zůstala ve vlastnictví, ovšem bez pokuty jako hrom by se to stejně neobešlo).

Ahoj, tak pro všechny kdo má podobný problém. Zjistila jsem, že horsfieldky můžu dokonce zařadit i do chovu a odchovaná mláďata prodávat, jelikož je registrační povinnost u tohoto druhu od letošního roku zrušena. Jen pokud by mně navštívila inspekce, tak musím na požádání původ chovaných želv prokázat. Jenže jak je v takovým případě prokázat nikde konkretizováno není. S tou marginatou to je horší, ale pokud ji chováte jen pro radost a ne do chovu, tak bych se s tím nikde nechlubila a neřešila to.