Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama-nemoci-rada

prosím o radu, mame asi3 tydny agamu,staří asi 2měsíce,po koupení nového světla asi uvb minuly tyden začala být apatická a přivírá neustále oči-2dny, jakoby je měla osvícené,potravu jí, poradíte mi někdo??? děkuji moc

repti glo 10.0 uvb 13w a asi 15 až 20cm,ještě podle toho co jsem si na netu pročítala,tak jestli se nám nezazimovává nebo jí néni zima, pod žárovkou má tak34 a v okolí 24 st. nevím, není aktivní,odpočívá,má zavřené oči,ale na cvrčky aktivní je,to sní,tak nevím

aha,dík za radu,my jsme mu to vypli,jsme si mysleli,že když má pořád přivříté hlavně teda jedno oko že ho to oslnuje, ta teplota asi je nizká,přestal běhat,jen se vyhřívá ale cvrčky jí, myslíš,že by to mohlo být jen tou nízkou teplotou? dnes jsme se zatím jen tel.radili s vet. a ten povidal,že když přivírá oči ,že je to z nedostatku vitamínu, asi a nebo ad, tak co by jsi nám poradil, jít na injekci? a zvýšit teplo to určitě,dik

jen zvysit teplotu a uvidite - jako vyhrivaci misto je idealni obycejna bodova zarovka a pod ni kus kamene, treba bridlice. Pokud lovi a zere, je dle mne zbytecne nejake dalsi stresovani. Denne ji roste, mladata to potrebuji. Hlavne do ni necpete nejake koncentrovane vitaminy, neb zase budeme cist "dali jsme agamce jen 2 kapky Combinalu (!!!) a za 3 dni umrela, nevite proc?". Cvrcky obalte pred krmenim treba v smesi Roboran H + drcena sepiovka (cca. 1:1).

to ne,necham si rada poradit,teplo jsme zvýšili,vitamíny jsm žádné nedávali,pujdu koupit do města, snad seženu tu směs Roboran H a uvidime,pořád je taková apatická, ale když jsem zapla uvb vyskočila,snědla salát ale už opět nemá zájem,jak kdyby se mu pořád chtělo spát