Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus acanthurus

Než se neustále potýkat jak usmrtit myš se raději zeptám na něco konkrétnějšího.
Chová a odchovává zde někdo tyto chovance? Pokud ano měl bych několik otázek ohledně kladení vajec, inkubace a následného odchovu. Předem děkuji

i ty jeden pošuku :-) já potřebuji opravdu někoho kdo je chová a odchovává.

to sis nevybral zrovna správnýho člověka, kterýmu cpeš takovouhle odpověď :-D

Já je chovám varani se páří mám snůžky a tady to končí a rád bych věděl kde dělám chybu

Tak co máš za problém?

Děkuji ti za poučnou radu jak chovat a odchovat tyto varany ani sem netušil že je vlastně vše v pořádku. Díky uroboros......a co se týče pošuka tak od toho očekávám mnohem více jak od tebe (soudím dle pročtených vláken)...at se zachová jakko-li ja tá prežiju

kolik ti vůbec dávají vajec 1-5 nebo více

kamarad co je odchovava mel ve snuskach od dvou ruznych samic kolem 10 vajec (nic neobvykleho) a pokud vim, loni byla lihnivost snad 100%. Vejce byla pekna uz po nakladeni (do bedny s lignocelem), na inkubaci byly dany do bedynky s vermikulitem. Mladata se pak lihla v odstupu neco kolem tydne, 10 dni.
pro Luma - bez toho, aniz bys osvetlil oplozenost vajec, kdy se kazi (jestli se kazi), jakym zpusobem apod. ti tu nebude schopny odpovedet vazne nikdo...

Máme teda jen dva samce a dvě mláďata, takže acanthury zatím neodchováváme. Ale dost důležité, aspoň já si to myslím, je nepřekrmovat, hrozně snadno tloustnou a s tím se může objevit i problém s oplozeností. Rozhodně bych se vyvaroval u acanthurů častějšího krmení holaty, nejlépe jen hmyz a i ten střídmě. Jinak varany (jiné druhy) inkubujem ve vlhkém vermiculitu při 31-32 st. C, příp. 29-30 st.C.

nechci psát sprostě, ale pokud ti jde chov, zvířata se ti páří a snášejí vejce tak je vše v pořádku.
Dále je to na tvoje triko, buď je ničíš při inkubaci nebo v tom předchozím kecáš. Tj. máš nekvalitní vejce - špatný výživový stav jedinců, máš neoplozené vejce - neplodný samec (nepravděpodobný) nebo se nepáří.
Takže co máš za problém?

Nevyjádřil jelikož jsem očekávan až se ozve nekdo kdo je chová. Pokud je Uroboros chová rád podebatim.......a jak jsem psal uroboros to vystihl......chovám mám vejce a tady to končí.....snůšky 5....6 .....7 vajec první snůška oplozených vajec 2 nedoinkubováno druhá zničena po nakladení pod lampu a třetí neoplozena

Neprodal. A jak jsem poznal oplozenost těch dvou vajec? Nakoukl jsem do nich a soused co chová slepice šel zrovna kolem a říkal, že s tím má zkušenosti a jsou zajisté oplozena. Nakonec po dlouhém vážném rozhovoru nás napadlo dávat varaní vejce pod kvočnu. No už je to třetí snůška....kvočna sedí jak přikovaná tak uvidíme. S nad je nesezobne až se to narodí. Pokud bude někdo potřebovat odbornou radu jsem tu pro Vás.:-D

zdar:-DLumo já jsem klidně ochoten přistoupit na tvoji hru,ale víš co se říká u nás ve ŠVÉDSKU??každá cesta jednou končí;-)
tak mi prosim tě odpověz na tuto?
1.pokud jsi do těch vajec koukal,tak jsi tam asi nejspíš viděl to co ti asi nejvíce chybí a mají to jen 0,1(dámy prominou)
2.taky ta kvočna mi moc nesedí???
a.)tuším ,že pod kvočnou je nějakých 35-38c-a potom nepočítej,že varani budou
b.)kvočna se po nějakých 21dnech pokud neucítí pohyb se zvedne a už to nebude řešit.věř Pošukovi,že 21dní je na varany opravdu málo.
3.Tvá diskuze se sousedem chovatelem slepic,byla určitě věčná,akorát mám pocit,že jste v té diskuzi pod tu kvočnu při tom adrenlinu dali podkladky:)):)) avěř mi to tam bude sedět hoodně dlouho:puff:
Končím debatu o ničem,a stejně si budu myslet,že nic takového nejni,akorát tady prudíš.bud zdráv čest Pošuk

No neděkuj ondrovi,já teda tu tera dělám za 14dní týden,ale přesto možná se si budeš myslet,že se chci nějak předvést,ale opak je pravdou.
1.nedošlo nějak k nějakému divnému pohybu co do polohy vejce při cestě do inku??? já dodnes dělám křížky tužkou
2.jak byl vlhký vermi,nebyla to náhdou ta prákota do 2mm??

Vejce jsem přenesl hned po nakladení, měl jsem tu čest se na to dívat. inkubuji v Seramisu uplně všechno a je to vpořádku tak snad není problém tady. Voda na ně nekape, mám topení z vrchu. Teplota 28-29. Vlhkost má být údajně vyšší tak jsem udělal velký sloupec seramisu a spodek byl řádně promočen.

lumo- ted tě asi zklamu,ale tuto už bude jen názoru.
Teplota sedí-to je o.k.
vlhkost:raději jí držím spíše menší,dáse vždy dovlhčit.
lumo co máš za termostat??to se váže i k té vlhkosti??jinak super termostaty dělá stano Chochula a nebo pokud by jsi chtěl exlusive tak si napiš máš tam nevyz.SZ už týden.
Osobně si myslí,že to není problém termostatu,ale toho.
Seramisu tuto je můj nároz:x::x:já jsem ho taky zkoušel,ale vše jsem v něm utopil a to i blbu vzdozný ébéčka:.(teda Raptory,ale utopil.Odnesli to i plumifronsky,persicy no bylo toho dost:.(
absorce v poměru k vermicul je tak poloviční.pokud nemáš vermi tuten velký klidně t ho pošlu igelitku

Termostat mám od známého elektrikáře, tedy samo domo. Drží to rozsah půl stupně + - .
Seramis vyměním jako inkubační substrát za jiný to není problém. Vejce zcela zahrabáváš nebo je necháš částečně vyčuhovat…..ptám se proto, že na toto už jsem slyšel obě varianty.
Mohu se ještě zeptat jak máš řešené mladistě? První snůšku hodila do mladistě, ale druhou a třetí mimo. Chyba asi bude ta, že kladistě mám na chladnějším místě terária tak to nyní předělávám.

Lumo- no asi bych se poohlédl po jiném termostatu??i když je pravda v jednoduchosti je krása.Takový termostat z Gamatek(plynová kamna-výroba za 2republiky)byl hodně dlouho k nepřekonání.Ty termostaty do chochuly jsou pecka a nebo vykašlat se na ješitnost a napsat,poprosit malýho Jénu-Uro on je v tutom šaman;-)
vejce tak ,musí čumět 1/3(to je můj názor),aby bylo vidět co se děje.
jo kladiště tak to bude sranda:-D já tam prdnu velký lavor v něm lignocel&štuk písek a neřeším to,ono to nějak dopadne.
pokud tě bude zajímat to přemístění tak jedině Sz-ted mi pověste;-)

No… buď někdo poradí a nebo neporadí. Pak nezbude nic jiného, než si poradit sám. Ani se moc nedivým, ono je v dnešní době více než moderní mít snad i radost z toho když se někomu nezadaří. Zaplať pánbůh se i tak najde dobrá duše, která dokáže pochopit pro někoho nepochopitelnou legrácku. S pozdravem Luma