Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hamm 2010

Mám dotaz ohledně březnové burzy v Hammu (13.3.2010) www.terraristikahamm.de

Podařilo se mi sehnat jednoho obchodníka z Malorky který nabízí Graptemys barbouri.
Není to žádná "bomba" ale rád bych je doma měl. Cena 10 EUR za kus.
Nenašel by se někdo kdo do Hammu pojede a nevyzvedl by mi ji(je).
Buď jeden kus nebo pár (zatím napsal že má jen samici).
Odměna dovozci je samozřejmostí.

Zdravím,
rád bych se zeptal,
zda tu není někdo z Brna či Olomouce,kdo pojede na burzu do Hammu...sám si to asi nemůžu dovolit tam jet,ale měl bych zájem o nějaký pavouky a jiné zajímavé členovce,které jinde neseženu:)
Byl by někdo ochotný mi tam něco koupit a posléze předat?peníze bych klidně dal předem a za dovoz rád něco připlatím.

Zdravím ... Mám na vás co jste již v Hammu byli dotaz ohledně rack systemu ... Na některé z fotek z Hammu jsem zahlídl že tam někdo měl vystavený rack systém ... Proto se chci zeptat zda tam někdo pravidelně vozí bedny na rack a za jaké ceny ?! Popřípadě i jestli tam jsou nějaké větší cca 100x70 cm ... Děkuji

bohuzel racky jsou mimo muj zajem, ale vseobecne lze rici ze co sem se bavil s jinyma lidma tak ceny sli dolu u vseho - nevim sice jak moc, ale kazdopadne tam byli ceny nizsi nez pred par lety... Racky pokud vim tam byli vzdycky - lisil se jen pocet prodejcu...
Jinak se vic oplati vsadit na jistotu, najit par firem v seznamu, napsat jim o cenik a dohodnout se s nejakou na cene a primem predani v Hammu - je to jistejsi nez dat prachy na benzin/naftu a nemit nic, pripadne byt sklaman ze sice Rack maji ale nevhodne velikosti... Pak je nutno samozrejme dopredu ukecat ridice priblizovadla do CR aby mel dostatek mista na Rack + osadku + zvirenu :puff: Neni nic blbejsiho nez po konci burzy zjistit ze se jaksi vsechno do auta nevejde...
Vim ze ste psal ze jazyky jsou problem, ale tohle neni Oxfordska anglictina, staci par sesmolenych vet pomoci slovniku - pripadne poprosit nekoho z okoli o pomoc pri komunikaci... Bohuzel se dneska bez cizych jazyku clovek moc neobejde..

boa.constrictor - jj díky ... Mno to budu potřebovat větší autí,ale ty boxy se zas dají dat do sebe ,tak že nějaká dodávečka no ..:-D
Hunas - pokud to bylo myšleno na mě,tak z Brna jsem ... Ale zatím vůbec nevím zda tam pojedu,je to jen předběžné ... Nejprve musím sehnat to větší auto a řidiče .. No a taky nějaký pěníze na ty boxy,pač co jsem viděl ,tak vychází jeden box na +/- 1000kč v té vel. která by se mi šikla ... A pro jeden box to zas nemá cenu jezdit:-D

Kdyby se tu snad objevil někdo, kdo do Hammu jede (přes Prahu) a komu by nevadil ještě jeden spolujezdec, tak bych se rád přidal. Kamarád (řidič) mi to nakonec odřekl. Jel bych si jen pro žabky. Na cestovném se domluvíme. :-) Díky. jakub

ja.pol@centrum.cz

jj vim, ale sem nedockavej :-D
kamos ma gravidni samici prasky takze se tesim (doufam ze snuska nebude jalova), a Schulz mi psal ze v cervnu mozna budou freny tak se tesim dvojnasob.. Jen sem chtel vedet co tam bylo ted z mych vysnenych krasavcu..

mimochodem ta frena bylo co? adult/juv, import, odchov, samec samice, cena... Kdyz je to mimo misu tak mi muzes poslat na postu...

zajímalo by mne, za kolik se tam daji sehnat Python (curtus) brongersmai. Mám samici cca 120 cm, ale o samce je tady docela nouze. Breitenstei a curtus všude jak máku, ale brongersmai tady v ČR zatím moc lidí nejede. Inzerát na ifaune mam na brongersmai jako jedinej už nějakou dobu. Po zkušenostech s import mláďatama chci už jedině odchov. Daji se tam sehnat přírodní formy, nebo jen albíni či T+ ? Jaká je jejich cena? Na jaře se tam chci pro jedno takové zviřátko vypravit :)

Já jsem člověk, pro kterýho jsou 4 lidi nazvládnutelnej dav, takže mi to ten dojem hrozně zkazilo. Ale jako máš samozřejmě pravdu, zvířat mraky. Žádná Cyclura :-(. Ty scaleless plazáci mě vždycky na fotkách přišli hrozně zajímavý, ale když jsem je viděl LIVE, tak teda docela hnus čoveče (proti gustu žádný dišputát - abych někoho zbytečně neprovokoval :-)).

My jsme se z Hammu vrátili totálně nadšený. Osobně se budu ještě pár dní spokojeně usmívat, protože vidět na jednom fleku tolik pěkných zvířat to je prostě paráda:)) Zkrátka super akce - škoda že to není alespoň o 500 kilometrů blíž -ta cesta je vážně masakr...

Diky za info. Viridisky moc k sehnani nejsou,na Zhaoermie kontakt mam,zatim jsou financne mimo me,ale jednou do toho prastim.. ;-) K ty velikosti haly pro jeduvky je jasny,ze i kdyz bude mensi nez Ladvi,tak je to porad parada,proti nam.. V Liberci na burze jsem byl,takze predstavu mam.. ;-) U me dobry.. :-D
Diky za info a upresneni vsem.. :-)

Zajimalo by me to proc.. Ale tady na poradne jsem videl nekde fotky z Hammu,nakejch viperek tusim.. Mozna to bude opatreni v ramci zachovani "jedovate" mistnosti,aby se vlada a zemske urady nedozvedeli,ze se tam daj koupit na pohodu smrtaci typu Naja,Dendro,Daboia a spol.. ;-)

No opravdovej duvod by me zajimal. I ten, proc tam nakej cas ta mistnost nebyla.. Taky bych se tam rad podival,ale financni duvody to nyni nedovoli,snad bude lip pristi rok.. Ale jeste radsi bych na Snake Day.. Ty to mas jak jsem postrehl, z casove vytizenosti co ? Snad ti to vyjde priste a poreferujes.. ;-)

hmm co se casove vytizenosti tyce tak dovolenou sem nemel uz 3 roky... A pristi 2 taky moc nadejne nevypadaji... Ale obcas mam volny vikend :-D
Co se duvodu pritomnosti ochranky a zachranaru (+ zakaz foceni) tyce tak si myslim ze to ma duvod v jejich zakonech a organizatori burzy si radsi ulehcili zivot total zakazem nez dodrzovanim vsech tech protichudnych pravidel (nemcouri maj nekery zakony hodne drsny a pro nas prasteny - holt byrokracie nezna hranice) - ale je to jen ma spekulace...
Do Hammu se snad zas podivam pristi rok - kluci mi poslali fotky frenat (kdyz sem tam byl ja tak nikdo nic a kdyz nejdu tak je "plno") tak muzu tlouct hlavou o zed a setrit prasule... Schulz mi slibil mimca akorat se mu uz 2 roky nedari - tak si na ne pockam :-D

Huh,pet let bez dovci,s obcasnym volnym vikendem.. ::) Tomu rikam nasazeni.. :-D Si setris volna na "dva roky prazdnin" ne ? :-D O nutnosti ochranky a zachranaru ani tak pochybnosti nemam.. ;-) (viz. co psal Anakaonda o kobrach na volno) :-D Ale foceni je celkem zbytecny.. Holt se to veze vse v jednom,to mas pravdu..
Nemecky zakony nechapu,maj mindrak z valky..Ale naprikalad zakazovat Paintball,to snad ne.. (sorry za OT).. Takze byrokracii si predstavit dokazu.. V US je to to samy.. Myslis tuhle frenatu ? http://animaldiversity.ummz.umich.edu/site/account s/information/Mustela_frenata.html :-D Jen vtip.. ;-) Snad se zadari.. ;-) Zakon schvalnosti funguje..Taky mam sve sny a je to o penezich a odvaze.. Ale ted v rijnu, si jeden sen splnim a proto nebude na nic dasliho vyhledove..

Místnost s jedákama tam nebyla pouze jednou. Spíš bych to viděla jako pokus z jejich strany, asi čekali co a jak. NA nějakých místech v Německu se jedáci například nesměj vůbec chovat. Opravdu pokaždé tam stojí 2 lidé z "ochranky", ale spíš kontrolují občanky, aby tam nechodili nezletilí a tak nepřišli k jedovatým hadům. Foťák lze přenést lehce v batohu nebo v krabici.