Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malacochersus tornieri mládě

Zdravím..Koupil jsem tak před týdnem dvě mláďata tornierek..terárium mám 170x70x40,substráty písek,rašelinová směs pro plazy,pár sukulentů a spoustu kamenů.Teplota pod žárovkou 32,substráty pravidelně vlhčím.teď přez zimu svítím cca 8-9 hodin.Jedno z mláďat už si na vše zvyklo dalo by se říct a přijímá bez problému zelí,mrkev..To druhé ale spíš působí dojmem že se bojí..neustále zalézá mezi kameny,pod světlo leze vyjimečně a potravy se ani nedotkne.Když ho vyndám z terárka,tak je normálně aktivní a snaží se utéct..Všiml jsem si,když občas vykoukne z úkrytu,tak jako by škytalo.to druhé mládě to dělá občas taky,ale ne tolik co to první..Neví nekdo co by s tím mládětem mohlo být?Možná si dělám zbytečné starosti a želva si zkrátka ještě nezvykla,ale jeden nikdy neví.Budu vděčný za každou radu..ještě přidám,že svítím trubicovou zářivkou pro plazy a ,,zatím´´ 40W Reptil spot..Co nejdříve očekávám Power Sun UV 125w výbojku..Myslíte že by to mohlo být způsobené tím světlem..Jinak želvy jsou koupené od zkušeného chovatele,ne od žádného překupníka ani ze zverimexu.....

Naše tornierky prakticky nevidím, většinu doby (kromě krátkého nažrání) jsou zašité pod úkryty z prken na kraťoučkých nohách (vzniká štěrbina akorát tak na želvu), podklad cca 5 cm písku, světlo bílá zářivka a 100 W t-rexka. Krmím v zimě, když už to nejde jinak směsí endivie / čínské zelí / troška mrkve / troška jiné zeleniny (okurka, rajče) a jablka (vše poprášeno sépiovkou a nutrimixem pro nosnice), mimo sníh je směs z 70-75% tvořena listy různých plevelů v čele se smetánkou, + květy, zbytek tvoří výše zmíněná směska.

Já bych zvedl teplotu pod žárovkou na nějakých alespoň 38 stupňů - zvedne se tím teplota i v celém teráriu. Svým želvám i teď v zimní období svítím cca 12 hodin, těch 9 mi přijde málo. Jinak opravdu do může být tím, že je prostě jen víc plachá a bude si déle zvykat. Být tebou, tak ji alespoň obden zvážím, jestli neubírá na váze - pokud ano a bylo by to nějaké výraznější, tak bych to řešil s vetem. Zkus dávat co nejpestřejší stravu, třeba jí něco zachutná...