Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drápky

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak řešíte ostré drápky u lega? mám lega už staršího a při manipulaci nejsou rozdrápané ruce žádnou vyjímkou. a ještě musím dodat, že se to legovi moc nelíbí...ustřihnu jeden drápek, škaredě se na mě podívá a je po manikúře. díky za odpovědi

Pokud nejsou drapy prerostle tak, ze by mu vadily, tak bych mu je nestrihal. Drapy ma, aby pomoci nich mohl lepe splhat. Kdyz mu je ostrihas (stupis), tak mu tim moc nepomuzes.
Pri manipulaci s leguanem pouzivej dlouhe rukavy (svetr, mikina) nebo mene vhodne rukavice.

Drápy stříháme pravidelně,takže se jim šplhá velmi dobře a propíchnou i flísku.Hlavně jsem chtěla napsat,že jsou zvyklí od malinka a nedělají žádné problémy.Teď už jsou velcí a drápky nemají tak ostré.Zamlada měl každý ve výzbroji dvacet naostřených šavliček a pro drápanec se nešlo daleko.