Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Burunduk

Dobrý den, chystám se pořídit si tuhle nádhernou veverku do zahradní voliérky -už jsem toho hodně přečetl (jak by měla vypadat klec, čím krmit atd. ,ale nikde jsem nenašel odpověď na to, zda může v té venkovní voliéře být celoročně -jestli snese zimu v našich podnebních podmínkách? Máte někdo více zkušeností s chovem nebo znáte nějaké zajímavé odkazy? Moc děkuji.

loading...

NO, nechovam je, jen odhaduji...Urcite zalezi na tom, odkud je mate, ale rekl bych, ze vehdnou bednou a spoustou sea prezimuji i v nasich podminkach... Zkuste kontakt na chovatele na iFaune, obcas je nekdo nabizi. Jinak nevim, samotneho by me to zajimalo, josu to krasna zvirata. VH

zdar:-D i já se nudím,takže jsem taky něco na našel na netu,velkoplošném :-):-)
1.sašo doufám,že od jejich životního stylu nic neokoukáš:-D
2.venkovní voliéry bych se nebál,vždyt jsou "Savět union" a dost pochybuji,že u nás bude -30až-50C:-D
3.voliéra-co do stavby;-)
určitě bych jí nedělal ze dřeva,páč za rok bude rozebraná na prvočinitele.
ten podklad na čem bude stát.to je snad nej.problém.Udělej jim normálka bazén o výšce cca 30cm,z betonu,heblu,apod.jinak se ti podhrabou.Ta výška je důležitá,protože tam se nasype substrát ve kterém se budou"koupat"podobně jako "saharský klokani":-D.
voliéra by měla mít dvoje dvířka.
ty první o rozměru aby jsi tam prolezl a zároven mohl případně vynést něco ven.
ty druhé stačí malé kudy se protáhne miska na vodu a krmení.
proč to celé???i přestože celý den chrápou jsou to docela "rychlíci" a pokud by ti náhodou utekli,tak by si se asi neudržel smíchy:.(
pokud to půjde osázel bych voliéru ze tří stran něčím co rychle roste př.Tůje,hlavně ne živý plot z těch rostlin co jsou všude v parku.Taky bříza je dobrá.nálety zasadíš a pak podle potřeby vytrháš.
Substrát-opravdu nevím k čemu máš přístup to dopilujem potom.Osobně bych to dal na hrabanku&mulčovací kůra-prohnaná přes drtič.
Ubytovna-aby to trochu vypadalo i co do vzhledu je boudička,pokud nemáš k tomu přístup bude asi ze dřeva.Jinak pokud budeš chtít udělám ti "boudičku" z kuláků rozebírací :-D jinak větve všeho druhu.Dobrý je akát:-D ten jim moc nejede,páč je hořký:-D
Krmení-já jsem tam četl něco o krmných směsích pro hlodavce??tak na to bacha je tam sušený banán apod.Jj. a pořid si švábi;-);-) nevím jak kteří,ale milují "craniferáky":)):))
pokud jsem na něco zap.dej vědět Pošuk

moc dík za odpovědi, obzvlášť tobě Pošuku za vyčerpávající info :-D. Já mám právě na zahradě jednu volnou voliérku cca 100x80x50cm (dřevěná konstrukce potažená poplastovaným králičím pletivem), voliérka byla uzpůsobena pro chov menších papoušků takže se úniku nebojím :-), jediný s čím jsem teď teda na vážkách je ta dřevěná konstrukce :-/ to mi jí bude likvidovat i když tam nebude mít větve akátu ale něčeho jiného co bude moci okusovat?:-|:-D já už si totiž ani neumím představit větší destruktory než jsou papoušci..:))
Boudička nebude problém, vyrábím je jako dutý kmen (osvědčilo se mi to u exotů-je to přirozenější a i to líp vypadá),jen nevím zda má vypadat právě jako budka pro ptáky nebo má být jinak situovaná.. předpokládám že v ní bude veveřák i zimovat, to mu bude stačit obyčejná budka se senem a já nevím s čím jiným??? Nemáte někdo nějaké foto voliér pro inspiraci? díky

zdar:-D sašo,jasně agapornisové apod.ty jsou v poho:-)asi by jsi tam nedal Ary??:-)
k okusu-větve živé třešěn,apod.vše coje mokré.
boudička:-D jasně tojsem měl na mysli,pro sichr jim udělej s boudičky druhý "výlet"dozadu do tepla tam stačí bedna s osb desek.
co do stavitelství jsou to machři:))pokud jim bude"kosa"stěhují se dozadu a tu "vletku" zacpou docela slušně.
na tuto jsem zapoměl-záleží co koupíš pokud adulty sice s nimi moc nepokecáš,ale nečeká tě.....
pokud koupíš"odstávčata"možná tě čeká problém,že budou na "dudlíku"sice je udeláš na Feminaru,ale pokud máš možnost chce to něco v "plná palbě";-)ovčí mléko a asi nej.je od kobyly;-);-)
jj docela mají rádi senegal-komplet:-D:-D

jasně že ary ne, ale v podobných volierách jsem měl i alexandry a vše v poho:-), uvidim jak moc se bude snažit klec zbořit a když tak zvolim jiný matroš.. vidím že máš docela dost zkušeností takže bych se chtěl zeptat ještě na jednu věc, zprvu jsem počítal jen s jedním burundukem ale píšeš v množném čísle ''odstávčata'' atd. , takže má otázka zní: je možné chovat dva nebo i více burunduků společeně:?: já všude četl že je možné chovat vždy jen jedno zvíře..

asi jsem štoural???odbočím od věci alexandry máš klasiku??nebo nějaký tuning:-D, k tomu boření;-)nic nevymýšlej:-D:-Dzměr profil tech klacků a kup L-ekonon a nebo Tizn 1,2mm a postup je jasný;-);-)+tn25mm(knauf)tuta "provizorka"funguje už pár let:-D neboj.
chov je možný i ve skupině,akorát to chce více "domečků"
Jj rozlišení:pohlaví-hlavně jim nekoukej na krofky,bouly nad zobákem apod.tuto je stejně jak myši:-D:-D:-D
No závěr si udělej sám-jsem pošuk taky už mám nějakou operaci mozku za sebou.
Je to jen na tobě po pravdě řečeno já jsem to celé našel na netu:-|, a to jsem koukal z okna. K Vám ten net jěště nedorazil??:-D:-D
jinak mi najdeš v Kd Peklo Plzen;-)Kladno-ptáčkařská:-D a občas na nějaké výstavě-sousedovi přeběhl "belgičák" obr a tak nějak se zabydlel:-D:-D

no, tak sme se zasmály ale že nemaj ''krofky'' a boule nad zobákem vim taky, jen tak pro tvoje info, těm ''boulím'' se říká ozobí:-D:-D alexandry mám klasiku -přírodní:-| co se týče toho popisu v prvním odst., budu muset jít na jedno:beer:, možná i víc a ještě se nad tím zamyslet abych to nějak pobral:puff:ale dík :-D

to jedno:beer:jsem myslel jen obrazně -taky nemůžu, mám neska příslužbu:.( a s tou plachetnicí si mi kápnul do noty:-)o to víc mě to se..]:(]:(
jinak proč jsou alexandři smůla? chov jsem pobral ale tuto část mi prostě mozek ne a ne vzít: ''k tomu boření;-)nic nevymýšlej:-D:-Dzměr profil tech klacků a kup L-ekonon a nebo Tizn 1,2mm a postup je jasný;-);-)+tn25mm(knauf)tuta "provizorka"funguje už pár let:-D neboj.'' no, možná to časem vstřebám:-D

no jedno to není:-D ty máš dnes příslužbu???pod tím se skrývá hodně a nic:-).Sašo není to náhodou "dosah":-Dvěř mi,tuto znám.
já myslel,že máš nějaké barevné formy??třeba už jsem viděl člověka co odchov bar.formy od Neofém-čistá bílá,tyrkis v barvě vrch žlutá s přechodem na černenou(granát):puff::puff: atak nějak vespolek:)):))
jasně k tomu boření- prostě si vezmeš metr a změříš ten profil co ti zůstane ve vnitřku apak se podle toho přizpůsobíš.L-profil-ekonom: se dělá dnes od 20*20mm*1,0mm,ale bacha na rozměry mimo normál,tj speciál 20*75,85mm,to je co ceny docela ranec.
pak-tizn-1,2mm tak tuto je titan zinek 1,2mm aten ohne doma snad i spolubydlící 0,1:-D:-D
je to na krytí aby to ty "k...."neohlodávaly.
Tn25mm jsou klasika šroubky do sádroše.Tím to přišroubuješ na ten dřev.profil.
pokud máš vypletýno jinak tj.máš pletivo zevnitř"kvůli probybu":-D:-D zaklepj hřebíčky a dej tam ten profil obráceně.
Snad už:-p je to jasný
hele jak to máš do "Pekla"jinak Kd Peklo Plzen????Dík

jj, mám příslužbu, prostě jen čekám až se někde stane něco ''velkýho'', hrozná nuda ale už jen pár hodin a pak už dojde na tu plachetnici i když už je na dosah teď:-D:-D
barevné formy nemám a ani to neplánuju, nějak mě to netáhne, chci chov rozšiřovat o jiné druhy papagájů, dost přemýšlím o amazoňanech ale zatim jeto jen pohled do dalekého budoucna:-/
no a nakonec k tomu L-profilu - moc dík za vysvětlení, už to konečně došlo, njn někdy to trvá dost dlouho ale důležitý je že to vůbec dojde :-[:-D
no a nakonec k té Plzni - to mám docela z ruky, jsem z Přerova, coby kamenem dohodil do Olomouce:))

jasně- já si jí jen tak nedám:.( jsem po asc GO+př.kříž. sv. kolene.:-(:.(.
Jejda to to máš do máš do "ŠVÉDSKA" docela daleko:)),ale pokud pán bůh dá tak se na sletu poradny objevím-letos bude asi v OL??
sašo-doufám,že jsi nečetl ten odkaz od Pavlucha??
použiji slova od Krokouše "tuto je z gruntu rada":-D:-D:-D
ono jich je tam více.
takže vůbec neřeš co jsem ti psal měj je doma celou zimu a pak je prdni ven.No ty budou čumět:-D:-D
taky bych se moc nezabýval tím bazénem:-D stačí vykopat 60cm dolů a dát tam pletivo,asi jsem mimo ,ale unás je na kopání 60cm docela sranda:-D:-D.
Pokud by jsi neměl na to lidi znám"kopající úkáčko":-D:-D:-D,ale myslím si,že na tuto je ho škoda:-[:-[:-[
Jo taky jim nezapomen udělat ten provazový žebřík.
taky velmi dobrá je ta komunikace chovatel&verča aneb jak jí ochočit]:(]:(
tuto jsem nějak nepobral]:(]:(
už dost,že je zavřená ve voliéře 3*2*2m a jěště jí zocelovat.
já jsem tuto nikdy moc neřešil,prostě je to na nich bud do dají nebo ne???za těch 26 let co dělám tera&spol. jsem se k tomu nikdy nesnížil.
Zatím se měj fajn a hlavně at ti to šlape Pošuk

aha, tak to je smůla, jsem rád že jsem tu příslužbu přežil aniž by mě bylo potřeba ..že si nikdo nerozbil hubu, nezlomil nohu či ruku nebo já nevim co jinýho:))
ten odkaz od Pavlucha jsem četl jen zběžně ale i tak jsem narazil na totožné věty které jsem už četl na jiných stránkách:-/ teď když čtu co píšeš tak je ani číst dál nebudu:-D

Zdravím, vidim že radíte někomu aby klec či voliéru nedělal pro Burunduka ze dřeva, že by za rok mohlo být po kleci. Hloupost mám klec celou ze dřeva krom pletiva samozřejmě a pořád ještě stojí a ani jednou do ní nekousl, bobek. A rozhodně má po čem šplhat:-)