Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Burunduk

Dobrý den, chystám se pořídit si tuhle nádhernou veverku do zahradní voliérky -už jsem toho hodně přečetl (jak by měla vypadat klec, čím krmit atd. ,ale nikde jsem nenašel odpověď na to, zda může v té venkovní voliéře být celoročně -jestli snese zimu v našich podnebních podmínkách? Máte někdo více zkušeností s chovem nebo znáte nějaké zajímavé odkazy? Moc děkuji.

zdar:-D i já se nudím,takže jsem taky něco na našel na netu,velkoplošném :-):-)
1.sašo doufám,že od jejich životního stylu nic neokoukáš:-D
2.venkovní voliéry bych se nebál,vždyt jsou "Savět union" a dost pochybuji,že u nás bude -30až-50C:-D
3.voliéra-co do stavby;-)
určitě bych jí nedělal ze dřeva,páč za rok bude rozebraná na prvočinitele.
ten podklad na čem bude stát.to je snad nej.problém.Udělej jim normálka bazén o výšce cca 30cm,z betonu,heblu,apod.jinak se ti podhrabou.Ta výška je důležitá,protože tam se nasype substrát ve kterém se budou"koupat"podobně jako "saharský klokani":-D.
voliéra by měla mít dvoje dvířka.
ty první o rozměru aby jsi tam prolezl a zároven mohl případně vynést něco ven.
ty druhé stačí malé kudy se protáhne miska na vodu a krmení.
proč to celé???i přestože celý den chrápou jsou to docela "rychlíci" a pokud by ti náhodou utekli,tak by si se asi neudržel smíchy:.(
pokud to půjde osázel bych voliéru ze tří stran něčím co rychle roste př.Tůje,hlavně ne živý plot z těch rostlin co jsou všude v parku.Taky bříza je dobrá.nálety zasadíš a pak podle potřeby vytrháš.
Substrát-opravdu nevím k čemu máš přístup to dopilujem potom.Osobně bych to dal na hrabanku&mulčovací kůra-prohnaná přes drtič.
Ubytovna-aby to trochu vypadalo i co do vzhledu je boudička,pokud nemáš k tomu přístup bude asi ze dřeva.Jinak pokud budeš chtít udělám ti "boudičku" z kuláků rozebírací :-D jinak větve všeho druhu.Dobrý je akát:-D ten jim moc nejede,páč je hořký:-D
Krmení-já jsem tam četl něco o krmných směsích pro hlodavce??tak na to bacha je tam sušený banán apod.Jj. a pořid si švábi;-);-) nevím jak kteří,ale milují "craniferáky":)):))
pokud jsem na něco zap.dej vědět Pošuk

Zdravím, vidim že radíte někomu aby klec či voliéru nedělal pro Burunduka ze dřeva, že by za rok mohlo být po kleci. Hloupost mám klec celou ze dřeva krom pletiva samozřejmě a pořád ještě stojí a ani jednou do ní nekousl, bobek. A rozhodně má po čem šplhat:-)