Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone pardalis, sulcata, radiata?

Zdravím všechny, chtěla bych poprosit o radu, který druh z těchto tří je "nejlepší" pro začátečníka s africkými druhy? Jinak chovám testudo horsfieldii.Elegans jsem vyloučila pro jejich údajnou náchylnost a méně snadný chov i odchov. Něco jsem si přečetla,ale nechám si poradit kdo má zkušenosti. A taky jak se cenově pohybují mláďata zmíněných druhů? Četla jsem, že mládě radiaty stojí 10 000,-Kč je to pravda? Děkuji moc za názory

Ja mám tiež vonku spolu pardalky s marginátami. Vychádzajú zatial spolu dobre lebo sú skoro rovnako veliké.No je to len dočasné riešenie. Do budúcna každý druh zvlášť.Aj kôli velkosti,odlišnosti morfologie .... V podstate to doporučuje každý chovatel. Ak je na to priestor kory sa vám len podakujú.