Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taxonomie suchozemských želv - dotaz

Dobrý den,
nejsem v této oblasti odborník a trochu mne mate kolísavé názvosloví jednotlivých rodů suchozemských želv. Půjdu tedy rovnou k věci a předložím otázky, které mám na srdci:

1. Co je tedy aktuální a správné - Agrionemys či Testudo, Chelonoidis či Geochelone??? To samé lze samozřejmě aplikovat i na další rody.
2. Kdo určuje aktuální a správné zařazení? Je nějaká všeobecně uznávaná organizace? (Vím, že existuje mezinárodní organizace, která dohlíží na správnost latinských názvů a pod.) Případně by jsem byl vděčný za odkaz na nějakou web. stránku o kterou se lze opřít - myslím tím oficiální stránku určitého pracoviště, ne klubové a fan. stránky. Samozřejmě ocením i doporučenou literaturu.

Za každý příspěvěk k věci předem děkuji,
J.Rygl

PS: dotaz stejného znění jsem položil i na konkurenčním diskuzním fóru - tak uvidíme, kde je to lepší!:o)

Ale muzeme byt radi, ze alespon mame snahu hledat, akceptovat a aktivne pouzivat latinske nazvy.
"Anglofonni" zeme se s tim prilis neparaji a jedou si ve svych anglickych nazvech, tedy napr. Red-footed tortoise, leopard tortoise apod. :-)