Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maturitní práce - téma: pavouci (sklípkani) - POMOC

Zdravím, mám takový problém do 13.3 2010 mám mít hotovou práci na už zmíněné téma, která musí obsahovat výsledky nějakého našeho
pozorování atp. Problém je v tom, že má drahá matička má arachnofobii a jakékoliv snahy ji přesvědčit, že si potřebuju pořídit pavouka ze studijních důvodů selhaly. (nechci riskovat nějaký chov na tajňačku, aby pavouk nepřišel zbytečně k úhoně když by ho máma našla)
Našel by se tu někdo kdo by mi mohl nějak pomoci ať už fotkou svlékajícího se pavouka nebo momentkou z námluv:-) ?
Teorii nějak sesmolim sám, ale právě s tou praktickou částí jsem bezradný:-/

Ale to že máma má hrůzu z pavouků je pravda!

A to jsi zjistil teď? No nic, na netu je toho spousta, ale budeš mít co dělat sesmolit to za měsíc a ještě si to ucelit a nějak aspoň trochu kvalitně obhájit. Nečekej, že ti někdo dá vypracovanou práci, ono to není jen tak, když to má za něco stát. Ale jak říkám na netu je vše a celkem kvalitně podáno. Stačí jen kopírovat, ale nepovažuju to zrovna za solidní jednání.

Tohle je neskutečné! Máš na to přes měsíc, za to se dá napsat kvalitní diplomka... Kdybys nebyl línej, tak na to sednáš, prohledáš články na natu a uděláš odbornou rešerši... A věř, že i u toho se dá padnout na zadek... Třeba zpracovat rozmnožování babouků jako celek (treumatické inseminace a další libůstky). Sorry, ale tomuhle bych ani náhodou nepomáhal, protože zadarmo ani kuře nehrabe a času na to máš stále fůry... Ono bez zájmu to moc nejde. VH

A to jsem měl napsat do inzerce? Vykupuji fotografie vašich pavouků! ? Mě se prostě nechce používat nějaký vygooglovaný 100X zkomprimovaný fotky. Nad články si můžu sednout to ano, ale já nechci pomoct s textem nýbrž s fotkami!!! (obrazy zachycené fotoaparátem, kapiš?)

Já vím je jich tu fůra(některý i pěkný), ale použitelný pro mě jsou tak dvě. A když jsem tu viděl anketu + téma kde se řeší, že návštěvníci tohoto fora jsou až moc náruživý fotografové :-) tak jsem si řekl, že by se tu mohl najít někdo kdo by mi s tímhle mohl pomoci. Nic víc nežádám.

nevim jak u vas, ale u nas tzv. seminarni prace fotky nutne obsahovat nemusela. Pokud byl dobre zvladnuty text, ilustracni foto nebo nakres neuskodi, rozhodne ale nelze pocitat s tim, ze pekne fotky (at uz Tvoje nebo cizi se svolenim autora) zachrani odflaknuty zbytek. Takze misto schaneni fotek a brouzdani po diskusich bych byt Tebou pilovala text. Pokud bude pekne zpracovany, jsem ochotna poskytnout i nejakou tu fotku z www.chlivek.unas.cz, k blabolu je ale propujcovat urcite nechci.

Tak od nás se neočekává nějaká vědecká práce, spíš jde o to aby bylo vidět, že jsme to všechno nestáhli z netu

vsak to ja beru, ja treba ucim mj krouzek teraristiky a decka dostavaji povinne tzv. referat. Sami si vyberou zvire, drzi se zakladni osnovy kterou jim poskytnu a navedu je na zdroje informaci. Ac tam mam deti od 7 do 14 let, nektere prace jsou docela povedene a treba i s jejich vlastnima nakresama. Kazdy rok se tam najde jedinec, ktery bezostysne opise (v horsim pripade treba i jen vytiskne) jednu stranku z nejakeho webu a konci. Takovy referaty je nechavam prepracovat.
Tak dej vedet az neco napises...kdyz to zvladnou obstojne i desetilety decka, urcite to zvladnes taky pokud se budes snazit.

Měsíc je hromada času, za to stihneš i pár semestrálních prací a to i kvalitně, dle mých zkušeností. Nabídek tady máš hromady, tak jen nezapomeň citace dle norem a ždáné CTRL+C a CTRL+V, vše hezky do zdrojů a citovat. Nemohl jsem si svou krátkou poznámku odpustit, ale po tom dušení na fakultě, jak musíme vše správně citovat a uvádět, to šířím všude, kde je byť jen zrnko náznaku plagiátorství! Držím palce! ;-)

Promiň, ale co jsem nejasného napsal - když si čtu o náznaku "copy", tak se mi zvedají chlupy na břuchu prostě, ale věřím, že samotný autor se třeba pokusí o něco lepšího než kopírovaného a vydávaného za své. Neboj, o tomto bohužel mám nastudovanou docela obsáhlou publikaci, kredity zadarmo nebyly...:-D

Píšete, že práce má obsahovat výsledky vašeho pozorování - a sháníte fotky ze svlékání a páření sklípkanů?
A máte na to měsíc a doma ani pokoutníka? Zvláštní téma, zvláštní přístup. Fotky obojího mám, některé jsou tuším i zde na poradně, ale nějak nemám chuť vám je poskytnout, divíte se? Vždyť to má být vaše práce, nejspíš i vaše maturita. Nejste z Plzně?

Teda já nevim, ale spoustu z vás tady docela dost moralizuje a upřímně by mě zajímalo... Vám se nikdy nestalo, že jste před sebou pořád něco valili, seminárku, semestrálku a pak jí sháněli na poslední chvíli? Jestli ne, tak jste špica zodpovědný a smekám pomyslný klobouk. Když si vzpomenu např. na vypracovávání čtenářských deníků... Taky to měla být práce studenta samotného, že.

má ji mít hotovu do soboty 13.3. to není poslední chvíle:-). Nevidím problém s tím, že do práce strčí fotku někoho jiného(s uvedením zdroje), ale psal, že tam mají být nějaká jeho pozorování a zároven píše, že tam žádné nebudou. viz.

musí obsahovat výsledky nějakého našeho pozorování

beztak je youtube plné pavouků a může uvést pozorování z tohoto zdroje:-D

kks a co je na tom ze chce pomoct . . aspon by nanieco boli tie vase fotecky napr priebeh zvleku, parenie, popripade zdielanie dvoch pavukov jednej koristi. Keby som mal fotecky s niecim zaujimavim tak ti ich poslem. Tu poslednu variantu s tych troch co som napisal mam pofotenu, ale nic kavalitne. Ak si mislis ze sa ti zide napis. Inac mozno by nebolo naskodu povedat na aku skolu chodis alebo ako ma byt zamerana ta praca. Aby sme vedeli naroky s akymi pocitas . . Inac gogle alebo wikcu si neskusal? ;)

Chodím na SPŠPT obor přírodovědné lyceum v Praze. Rozsah práce by měl být okolo 30 stran normovaného textu včetně příloh, ale na tom až tak nesejde. Starosti mi dělá to, že ta práce má obsahovat nějakou tu praktickou část tedy námi získané poznatky či výsledky. Ti co mají např. téma z chemie tak to sou třeba výsledné grafy atp. s tím jim ovšem mohou pomoct tzv. garanti( profesoři, kteří nám mají být ku pomoci) ovšem na mě zbyl pouze zástupce ředitele, který rozumí maximálně tak chovu prasat. Proto hledám pomoc tady, jelikož jsem si myslel, že se tu vyskytují odborníci na slovo vzatí. Podle mého názoru lepší alternativa wikipedie kam může přispívat kde kdo.

Neblbni, ted je mrak pavouku a jakejch peknejch :) Staci s ekouknout, mam na to bakalarku a ta jich nasla. Treba Cheiracanthium mildei se ted da najit, mrak D. civica, Nigma walckenaeri, Pholcusove, kteri maji velmi zajimavou etologii a velmi dobre se chovaji, pokoutnici, Scotophaeus, v Praze jsem vzdycky v zime nasel tresavku Psilonchorus simoni, nekolik druhu snovacek...Jen to chce nesedet na zadku a prohlizet zapredky na zdech, koukat po rozich a ruznejch temnejch sklepich, zachodech a dalsich mistech a to bys cucel, jaci pekni pavouci se daji najit...

VH