Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maturitní práce - téma: pavouci (sklípkani) - POMOC

Zdravím, mám takový problém do 13.3 2010 mám mít hotovou práci na už zmíněné téma, která musí obsahovat výsledky nějakého našeho
pozorování atp. Problém je v tom, že má drahá matička má arachnofobii a jakékoliv snahy ji přesvědčit, že si potřebuju pořídit pavouka ze studijních důvodů selhaly. (nechci riskovat nějaký chov na tajňačku, aby pavouk nepřišel zbytečně k úhoně když by ho máma našla)
Našel by se tu někdo kdo by mi mohl nějak pomoci ať už fotkou svlékajícího se pavouka nebo momentkou z námluv:-) ?
Teorii nějak sesmolim sám, ale právě s tou praktickou částí jsem bezradný:-/

kks a co je na tom ze chce pomoct . . aspon by nanieco boli tie vase fotecky napr priebeh zvleku, parenie, popripade zdielanie dvoch pavukov jednej koristi. Keby som mal fotecky s niecim zaujimavim tak ti ich poslem. Tu poslednu variantu s tych troch co som napisal mam pofotenu, ale nic kavalitne. Ak si mislis ze sa ti zide napis. Inac mozno by nebolo naskodu povedat na aku skolu chodis alebo ako ma byt zamerana ta praca. Aby sme vedeli naroky s akymi pocitas . . Inac gogle alebo wikcu si neskusal? ;)

Chodím na SPŠPT obor přírodovědné lyceum v Praze. Rozsah práce by měl být okolo 30 stran normovaného textu včetně příloh, ale na tom až tak nesejde. Starosti mi dělá to, že ta práce má obsahovat nějakou tu praktickou část tedy námi získané poznatky či výsledky. Ti co mají např. téma z chemie tak to sou třeba výsledné grafy atp. s tím jim ovšem mohou pomoct tzv. garanti( profesoři, kteří nám mají být ku pomoci) ovšem na mě zbyl pouze zástupce ředitele, který rozumí maximálně tak chovu prasat. Proto hledám pomoc tady, jelikož jsem si myslel, že se tu vyskytují odborníci na slovo vzatí. Podle mého názoru lepší alternativa wikipedie kam může přispívat kde kdo.

Neblbni, ted je mrak pavouku a jakejch peknejch :) Staci s ekouknout, mam na to bakalarku a ta jich nasla. Treba Cheiracanthium mildei se ted da najit, mrak D. civica, Nigma walckenaeri, Pholcusove, kteri maji velmi zajimavou etologii a velmi dobre se chovaji, pokoutnici, Scotophaeus, v Praze jsem vzdycky v zime nasel tresavku Psilonchorus simoni, nekolik druhu snovacek...Jen to chce nesedet na zadku a prohlizet zapredky na zdech, koukat po rozich a ruznejch temnejch sklepich, zachodech a dalsich mistech a to bys cucel, jaci pekni pavouci se daji najit...

VH