Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chersina angulata

CHcel by som sa opítať ako je to s chovom tejto kory v čechách. Viem že ju chová p. Pžikryl,zaujímalo by ma všetko o chov.skúsenostiach aj od iných chovatelov a ako je to s dostupnosťou na českom či europskom trhu. Dakujem.
Změna předmětu, původně: chrestina angulata (MadMike)

Kdepak má je poměrně dost lidí, ale úspěchy s nima jsou spíš jen dočasné ( pokud vím tak Zdenkovi P. se je dařilo množit spiš zezačátku, ted uz o není zádná sláva). Podle mě bývá hlavní potíž snaha obrátit jim léto za zimu ( vzhledem k faktu, že jsou z jižní polokoule).

Neznám sice v EU chovatele který by skupinu Ch.a. udržel více jak 10-12 let, ale zkuste www.euzelva tam chovatel uvádí, že chov jihoafrických želv se zbytečně démonizuje a že na tom nevidí nic těžkého. Třeba přišel na nějaký přijatelný způsob. Zkušenosti ostatních jsou spíš takové rozporuplné v tom smyslu, že když máte pocit že již víte, že se želvy i množí, najednou vás nemile překvapí.

Je to tak, konkretně p. Junek má skupinu ikdyž podle mých informací se mu nemnoží. H. Haltuf má nebo měl také pěknou skupinku, ale podle posledních info také žádné úspěchy:-(. O Z. Přikrylovi se tu už mluvilo, Jakub Bednář je má/měl již delší dobu, ale nemám aktuální info jak je na tom. A pokud vím tak je má i KHor ne :-)?