Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá - má dostatek UVB?

Ahoj, prosím poraďte. Jsem začátečník, a čím více studuji rady a komentáře tím více jsem zmatená. Mám týden mládě želvičky, terárko 60x45x45. Zakoupila jsem ve zverimexu konzoli na vršek terárka, tam mám 2 bodovky á 35 W a 2 x Repti Glo 5 trubice. Má želvička dostatek UVB záření, když je vše ve výšce 35 cm nad ní? V létě ji budu venčit na slunci. Jinak vlhkost je 85% a teplota 23 (když se nesvítí). Děkuji za pomoc.

Nebudu zakladat nove tema...snad mi nekdo odpovi tady. Chystam se pro zelvu zelenavou vyrobit zelvi stul cca 120x50x40 a chci se zeptat, zda jako osvetleni staci Reptlux UV Heat D3 100W ...nemam zkusenosti, zda je to pro zelvu dostatecny zdroj svetla, tepla a UV zareni, nebo jestli mam pridat jeste zarivku, nebo bodovku pro ohrev a UV vybojku svitit jen obcas. Zelvi stul by byl v pokoji, kde je primerene denniho svetla a pres leto by byla obcas venku.Dekuji za odpoved...

Jistě to bude dostatečný zdroj tepla.Otázka světla je hodně relativní, záleží co od toho jako očekáváš - ve srovnání s přírodou je to samozřejmě jen bludička ;-). Na 100% bych dal nad ten stůl ještě třeba 2x36W trubicovky (ty maj 120cm) se stínítkem (parabolickej reflektor by byl supr). UV nevim, zatím jsem s těmi lampami neměl tu čest. Jedna 100W by ke mě zrovna teď měla putovat na měření, tak bych mohl pak napsat víc. Jestli si vzpomenu...