Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Python regius-Náhlé úmrtí

Dobrý den, 18. ledna jsem si koupila 6-ti měsíční krajtu královskou. Byla aktivní a neagresivní. Vše se zdálo být bez problému a o týden později sežrala první myš. 26.ledna jsem mu objevila dvě klíšťata, ale bez problémů jsem mu je odstranila. Druhou myš ovšem odmítal sežrat, což mě tak moc nepřekvapilo, protože v nežravosti jsou regiusky experti. Poslední dobou nějak nadměrně slintal a na tlamičku se mu lepil lignocel, tak jsem jej zasypala štěrkem. Pak to bylo lepší a přestala jsem si dělat starosti. Akorát že pak byl 2 dny zalezlý v úkrytu a Když vylezl nezdálo se mi nic podezřelé. Jenže pak se nějak divně tiskl ke sklu a zdálo se že ho chytá křeč od ocasu. 7. února mi Honzíček zemřel...Ještě divnější ale bylo, že další den(8. února) zemřela i myš, kterou mi Honzíček odmítal žrát. Pokud někdo z Vás má s podobným případem zkušenosti, nebo alespoň tip, čím by to mohlo být, tak ať prosím napíše. Mě napadají jen ty klíšťata, které by mohly něco zavinit, ale možností je určitě víc...Předem děkuji za odpověď.

debata se "zcela nečekaně" zvrhla - bez smyslu - zamykám a díky za pochopení (MadMike)

Poslední dobou nějak nadměrně slintal a na tlamičku se mu lepil lignocel, tak jsem jej zasypala štěrkem.

Zasypáním lignocelu jste zamezila olepování krajtí tlamy, ovšem problém nebylo olepování, ale to "slinění". Bohužel to chtělo řešit v té době, teď už mohu jen říct - bez pitvy a bakterky se mohu jen dohadovat o jakou infekci se jednalo.

Ve firmě Goniatit za 1000,- Vím, že je to importní firma, ale M.P mi tvrdil, že zrovna tento jedinec je z odchvu. Akorát, že to by potom neměl mít dvě klíšťata že jo.. Teda tím zmražením jste mě opravdu zaskočil, protože mi přesně toto poradil můj kamarád, dlouhá léta zabývajícíse teraristikou... Teď se můžu takakorád tlouct do hlavy, protože jsem si přála zjistit, jestli je to pochybení firmy goniatit, nebo mé. Každopádně děkuji za upozornění, aspoň se nepotáhnu k veterináři zbytečně.

To "Pan Pavela vždy tvrdí že je to odchov" máte odkud? Nevím o tom, že bychom měli spolu co dočinění, nevím tedy, kde čerpáte své domněnky, tak prosím nešiřte informace někde z pavlače, kde zřejmě trávíte spoustu času. Na našich webových stránkách je vždy jasně a zřetelně uvedeno, jaký je původ daných zvířat, což jistě není u ostatních standartem. To že se někdo domnívá, nečte a ani se nezeptá, za to ručit nemůžeme, stejně jako za to, co se děje se stovkami a tisíci zvířat, která od nás odejdou k novým majitelům.
Vážená paní Ehlichová kontaktujete mě prosím na goniatit@seznam.cz a společně zjistíme, zda je krajta opravdu od nás a pokud ano, pochopitelně budeme reklamaci řešit dle obchodních podmínek uvedených na goniatit.cz. Pokud znáte naše stránky a krajtu jste kupovala od nás, pak nebude problém je najít. Jen nechápu, proč jste se z nějakým problémem nikdy neozvala a informaci s tím, že je Vaše bohužél uhynulá krajta údajně od nás, čtu až zde.

Ano, jsou fakta, jako uvedení původu u nabídky každého druhu na goniatit.cz, což je hlavní neshoda mezi mnou a Redsnakem. Já to mám ovšem černé na bílem (defakto bílé na šedém :-)). Pak nepříjemná záležitost, kdy se až zde dozvím, že má nějaká paní problém s krajtou, kdy přes pochybnost, že je krajta skutečně od nás, jsem k tomu přistoupil seriozně a dal jsem dotyčné paní možnost vznést reklamaci uvedeného zvířate tam, kde nás kontaktovala. Budu rád, když zde dotyčná paní také napíše, jaký byl výsledek reklamace, aby se předešlo pozdějším spekulacím, nebo ať uvede zda nás už někdy s problémem kontaktovala, jakým způsobem a co jí bylo sděleno.

Klidně mi pošlete kontakty na těch mnoho případů. Původ na www.goniatit.cz byl uveden vždy, což jistě neumíte zpochybnit a zákazníci kupují defakto vždy po shlédnutí těchto stránek. Zajímavé, že se už více než rok neozval jediný člověk s reklamací regiusky nebo s nějakým problémem při jeho chovu a vy jste asistoval, jak píšete u tolika případů. Někdo tady asi nepíše pravdu nebo někomu naletěl na špek a je otázkou proč. Už jsem slyšel o mnoha případech a zažil jsem pokusy o reklamace zvířat, které si ten člověk koupil na akci, kde jsme ani prokazatelně nemohly být. Např.leguáni v otřesném stavu zakoupení na podzimním termínu Hradecké burzy, zatímco mi jsme v tomto datu prodávali na největší slovenské burze. Ptal jste se vlastně od koho těch mnoho Vámi řešených případů je? Řekli vám ti, kteří měly problémy s krajtami, že dostali informaci, že je to vlastní odchov toho, kdo jim to prodal, tedy narozeno v ČR nebo faremní odchov, což jste jaksi nepostřehl? Na internetu se dá plácnout cokoliv, ovšem chce to ke všemu přistupovat seriozně, a zjišťovat si širší okolnosti toho, co právě probíráte. Pochybuji, že jste byl u předání byť jediného zvířete a slyšel jste ode mě něco co Vám přišlo jako zkreslená nebo dokonce lživá informace. Já vím o všech druzích zvířat, které nabízím informací více, než běžný chovatel a ti, kteří chtějí se tyto informace dozví. Někteří si však vše dělají po svém a i přesto je špatný ten, kdo jim třeba uvedené zvíře ani neprodal, ale měl tu smůlu, že je známým a když na burze vidím hodně zvířat, bude to určitě on.
Napište prosím kolik jste řešil problémů s krajtami od kolegy z Kutné Hory nebo od Animalsholdingu, což je vlastně první případ? Tito těch krajt prodávají mnohem více a mají je od stejného dodavatele. Pokud by jste napsal, že jste o ničem neslyšel, tak je to velmi zvláštní a nelogické a bohužél si opravdu budu myslet, že dříve píšete než přemýšlíte.

Ano názor si jistě každý udělá. Požádal jsem Vás o ty kontakty, podrobnosti a Váš názor na logičnost toho co píšete ve vztahu k jiným prodejcům, absence jakýchkoliv reklamací a problémů se zvířaty, které nabízíme, ale vidím, že tady opravdu jde jen o osobní zášť prostou všech faktů a důkazů. Ani to nepopíráte. Alespoň vím, proč na podobných fórech své rady podávám jen minimálně a jen kontroluji co zas to kdo o nás napsal.

Goniatit: Nevím, jestli tu píšu přímo panu Pavelovi, nebo jen jinému zástupci firmy, ale rozhodně Vás nehodlám z ničeho obviňovat. Snažila jsem se nejprve zařídit pitvu, ale jak už je psáno výše, špatně jsem zachovala mrtvolu hada a tak podle příspěvků výše, pitva provést nelze... Mám o Vás stále pěkný posudek a je stejně možná Vaše chyba, jako MÁ chyba. Nechtěla jsem hada reklamovat a obviňovat z jeho smrti Vás, než se provede pitva a prokáže tak, čí to vlastně chyba byla.
Na druhou stranu jsem byla z Váší firmy nadšená, za ochotu a vstřícnost. Děkuji

Vy nemůžete za pana Redsnake-a. Je to trochu namyšlená místní "hvězda". Akorát nevím z čeho ta jeho namyšlenost a zášť vůči mě pramení. Mi je celkem jasné, že to co píše vzal kdoví kde a pravdy je na tom asi tolik jako na prohlášení že Michael Jackson a Elvis včera uzavřeli registrované partnerství na Václavském náměstí v Praze. Snad mi potvrdíte, že se snažím se svými zákazníky vždy jednat slušně a zodpovědět jim vše co potřebují vědět. Také každému říkám, že pokud budou v budoucnu něco potřebovat, ať se na mně obrátí. Kontaktujte mě na email, doporučím Vám na koho se s pitvou obrátit - běžní veterináři kadaver maximálně převezmou, ovšem relevatní pitvu plazů dělá málokdo. Většinou ho pošlou do laboratoře, v našem případě do Olomouce. Případní endoparaziti - ať už makro, nebo mikro, budou prokazatelní i po zamrazení. Vnější paraziti sami o sobě nejsou příčinou úmrtí. Pochopitelně mohlo dojít k podchlazení, to spíše až u Vás - jak píšete po dodání ještě potravu přijímal, uhynutí jednoho z krmných hlodavců může napovídat něco o špatném dodavateli čímsi nakažených jedinců, mohlo dojít k poranění při neopatrné manipulaci nebo krmným hlodavcem, také k dehydrataci atd.. Problém může být spojen také se zvoleným substrátem. Už jsem viděl mnoho případů uhynulých plazů, kterým se do trávícího traktu (a to počínaje tlamou - čemuž by pozorované slinění mohlo napovídat) zapíchl kousek ostrého lignocelu, jakožto substrátu vhodného maximálně pro rostliny, nebo bezobratlé. Příště doporučuji lignocel vyměnit za drcenou kůru - ideálně cypřišovou nebo borovicovou (obě i dobře vypadají), případně použít bezprašné hobliny, které v našem chovu i u hadů z importu dominují. Teď je to jen výčet možného, po pitvě budeme oba chytřejší.

Ano, je pravda, že na mé dotazy jste bez váhání odpovídal a vždy jste se snažil pomoct. S tím lignocelem to jistě možné je, jenže jsem si předním neuvědomila, že po pozření může vést i k úmrtí hada. Snad tedy i se zmraženou mrtvolou něco na veterině svedou a my se dozvíme, jaká príčina smrti to tedy byla. Pokud mi můžete doporučit nějakého osvědčeného odborníka, budu ráda, protože s těmito lidmi nemám dosud žádné zkušenosti.

Už jsem slyšel o mnoha případech a zažil jsem pokusy o reklamace zvířat, které si ten člověk koupil na akci, kde jsme ani prokazatelně nemohly být

Fyzicky na burze "majitel" zvířat být nemusí, kdežto jeho zvířata ano. Je běžné, že na akcích, kde se kryje termín prodávají prostředníci, "majitel" pak bývá na té lukrativnější.

Zdravím, s Regiuskama od tohoto pána jsem se již setkal několikrát a téměř vždy byl nějaký problém. Je fakt, že na stránkách má napsáno, jaký je původ zvířat a je na každém, zda si na zvíře z importu - farmy troufne.
K té ceně, já loni prodával regiusky s doloženým původem,vlastní odchov a fotodokumentaci na CD a byl problém prodat i za 1000 Kč....

Děkuji panu Radimu Chalupovi alias PC3, že veřejně potvrdil jaký je důvod těch pomluv, které tady uvádí. Někdo nedokáže rozprodat ani pár kusů ze svého chovu a proto nemůže přijít na jméno tomu schopnějšímu. Hlavně teď v období "krize" se s tímto přístupem setkávám často a vůbec v tom nemusím figurovat já. Neříkám, že nemáte krajty z odchovu, ale fotodokumentace? Tu Vám může dodat kdokoliv, nebo je třeba z Vašeho jediného úspěšného odchovu, z kterého pak prosperujete celý život při případném překupu importů. Buďte prosím realista. Známý je případ člověka s emailem prodejkrajt@seznam.cz. Je z Havířova a několik let nabízí krajty překoupené od fy Petra Aqua - přičemž je chtěl původně od nás, jako odchovy s kompletní fotodokumentací. Krajty nemůžete prodat, protože jste asi pro potencionální zákazníky málo důvěryhodný, čemuž se po mých zkušenostech s Vámi ani nedivím. Snažte se chyby hledat především u sebe a nepomlouvejte někoho, jehož zvířata jste evidentně ani neviděl a jehož zkušenosti z chovem jsou zcela někde jinde, než ty Vaše. To že jste někdy někde slyšel o krajtě z importu neznamená, že je od nás. Asi budu muset zopakovat to, co jste zřejmě nepochopil. O kolika problematických krajtách jste slyšel od konkurence, která je bere od stejného exportéra, protože v Ghaně těch seriozních zase tolik není. Jedná se tedy o naprosto stejná zvířata a prodávají je v mnohem větším množství, těch problémových je tedy logicky mnohem více. Příjde mi totiž, že původ ani neřešíte. Slyšíte o problémové krajtě a šup, je od goniatita.
Dále k tomu, že jsme na nějaké burze fyzicky nebyly, ale byl tam někdo od nás: S každým kdo něco takového tvrdil jsme se vždy shodli na původu od konkrétní firmy - Zoopet, Krchov, Mareček, Animalsholding, kde pak zvířata reklamoval. Je hezké, že když někdo někde uvidí velké množství zvířat, vzpomene si na nás, ovšem vždy to mi nejsme. Kdo byl a nebyl na burze se dá samozřejmě prokázat prostřednictví pořadatele, který má přesnou evidenci a ví co kdo kde prodával a potvrdí, že stohy boxů, což je dle mého spíše odpudivý styl prodeje zvířat, kde si zákazník koupil leguána silně napadeného kožní plísní, je od firmy xy. Mi jako jediní máme od počátku férové a jasné obchodní podmínky a každý zákazník tedy ví jak se na nás v případě problémů obrátit a co k tomu potřebuje.
Jen tak mimochodem zadavatelka tématu se s námi dnes konečně spojila emailem a krajtu má skutečně od nás. Již vím o koho se jedná a její věk odhaduji na 10 let!

Neříkám, že nemáte krajty z odchovu, ale fotodokumentace? Tu Vám může dodat kdokoliv, nebo je třeba z Vašeho jediného úspěšného odchovu, z kterého pak prosperujete celý život při případném překupu importů.

Vážený pane,

nezlobte se na mě, ale průměrný inteligentní člověk moc dobře ví, že v dnešní době existuje hromada programů, díky nimž se dá zjistit čas a datum pořízení fotografie a prosím nesnažte se mě přesvědčovat o opaku, jelikož o tomhle vím víc než - li dost.

Pokud je mi známo, tak vy nejste importér jako takový ale jste překupníkem, což znamená vy a další z ČR od skutečného importéra zvířata nakoupí a pak jej prodávají dále, či je to jinak?

Pak mohu konstatovat jen, že toho asi moc nevíte. Vidím, že těch bludů je mezi přispivateli do tohoto fóra více. Doporučuji si přečíst to, co je napsáno na první straně goniatit.cz a pak mi napište kdo jiný je tak férový, že svým zákazníkům dokonce umožní nahlédnout do dokumentace k dovozu, která je samozřejmě vždy na moje jméno. Jedná se o veterinární dokumenty vydané před odletem ve státě vývozce, veterinární dokumenty ze vstupní stanice EU, vet.dokumenty s pražského Ruzyňského letiště, vet.dokumenty z našeho karantenního zařízení vystavené krajskou veterinární správou. Pak také stanovení veterinárních podmínek Státní veterinární správou a letový list. To vše aby zákazník přesně věděl od koho co kupuje a kdo je v našem státě dovozcem a kdo pouhým překupníkem x-tého řádu. Znám celé zákulisí a všechny firmy v oboru a docela by jste se asi divil jaké velké firmy v součastnosti jen překupují a vůbec nic nevozí. U nás je situace jasná a snadno doložitelná. Nemluvě o nabídce druhů, které nikde jinde ani neseženete. Teď je zima a moc se toho nevozí, ale počkejte si na novou sezónu.

K těm fotkám: Kdo z potenciálních zákazníků bude ty fotky takto zkoumat? Uvidí fotku, je nakmen spoustou krásných řečí, uvěří a je podveden. Navíc skutečně si myslíte, že Vámi uvedené údaje nejdou změnit?

Znám celé zákulisí a všechny firmy v oboru a docela by jste se asi divil...

Vážený pane,

v prvé řadě jsem děvče nikoliv chlapec, děkuji :-)

kdo jiný je tak férový, že svým zákazníkům dokonce umožní nahlédnout do dokumentace k dovozu, která je samozřejmě vždy na moje jméno

Předpokládám, že tak učiní každý slušný prodejce, či toho opět moc nevím a objasníte mi to, vzhledem k tomu, že dokonale znáte zákalusí, které já samozřejmě neznám a znát nemohu. :-)

Nemluvě o nabídce druhů, které nikde jinde ani neseženete.

Bylo by fajn přestat vozit regiusky, myslím si, že jsou na trhu dostatečně dostupné. :-)

Teď je zima a moc se toho nevozí, ale počkejte si na novou sezónu.

Nepotřebuji čekat, jsem nenáročný tvor a pokud budete schopen mi sehnat samici teratoscincus scincus, tak budu jen ráda. :-)

K těm fotkám: Kdo z potenciálních zákazníků bude ty fotky takto zkoumat? Uvidí fotku, je nakmen spoustou krásných řečí, uvěří a je podveden. Navíc skutečně si myslíte, že Vámi uvedené údaje nejdou změnit?

Tak třeba já bych to zkoumala s velkou radostí, jsem šťoural, vím špatná vlastnost, ale vrozená, mrzí mě to. :-)

Samozřejmě, že to jde pozmněnit a když o tom mluvíte, tak vy to umíte? :-)

Vážená paní / slečno
berte jako jistotu, že dokumentaci k dovozu Vám nikdo jiný ukazovat nebude. Klidně to zkuste a pak nám dejte vědět jak jste dopadla. Přistoupili jsme k tomu právě kvůli neinformovaným a snadno zmanipulovatelným lidem. Nicméně tento fakt jsem zmínil na nesmyslné nařčení, že nejsme přímými dovozci. Tímto způsobem se dá velmi snadno dokázat opak. To jestli to dělá někdo jiný je v tomto nepodstatné.

Aktuálně od nikoho jiného nekoupíte mj. akvatické druhy z Nigérie - bahníci, importované drápatky a drápatečky (první čistá krev v ČR), mnoho druhů zajímavých ryb jako např. rypce sloní, sladkovodní jehly atd...

Sezóna na plazy a bezobratlé začíná v Egyptě 15.4. do té doby odtud tyto nikdo do EU nedoveze. Po tomto datu dovozeme velké množství místní fauny včetně Scincus scincus, Novoeumectes schneideri, Sphenops sepsoides, Chalcides ocellatus, několik druhů rodu Trachylepis, ještěrek, gekonů, hadů, také štírů, solifug atd. Ještě na březen připravujeme dovoz mnoha druhů savců, které také v té době od nikoho jiného nekoupíte.

Vážená paní / slečno
berte jako jistotu, že dokumentaci k dovozu Vám nikdo jiný ukazovat nebude. Klidně to zkuste a pak nám dejte vědět jak jste dopadla. Přistoupili jsme k tomu právě kvůli neinformovaným a snadno zmanipulovatelným lidem.

Tak jo, až budu mít o nějaký druh zájem, co se běžně nesežene, oslovím pár importérů a požádám je o dokemntaci, ale obávám se, že se nedočkáte :-)

Aktuálně od nikoho jiného nekoupíte mj. akvatické druhy z Nigérie - bahníci, importované drápatky a drápatečky (první čistá krev v ČR), mnoho druhů ryb...

Na to jsem se neptala a tudíž mě to nezajímá. :-)

Sezóna na plazy a bezobratlé začíná v Egyptě 15.4. do té doby odtud tyto nikdo do EU nedoveze.

To mě taky nezajímá, zajímá mě teratoscincus scincus a ne to co jste vyjmenoval. Je sice hezké co všechno seženete, ale pořád tam není to, co sháním já. :-)

PS: Ještě jste se nevyjádřil k falšování data a času u fotografií, což by mě náramně zajímalo. :-)

Na to jsem se neptala a tudíž mě to nezajímá. :-)

Zpochybňovala jste původ našich zvířat a je logické, že pokud toto nikdo jiný nenabízí, že je to náš dovoz. Psala jste, že sezóna je daleko a na naše knowhow tak dlouho čekat nechcete. Proto jsem dal příklad, který je zcela aktuální. Samozřejmě kromě dokumetace, která je nepopiratelná.

To mě taky nezajímá, zajímá mě teratoscincus scincus a ne to co jste vyjmenoval. Je sice hezké co všechno seženete, ale pořád tam není to, co sháním já. :-)

OK. Moje chyba. Špatně jsem se podíval - Teraratoscincus scincus a Scincus scincus. Teratoscincus scincus se aktuálně do ČR nevozí. Z Číny se vozí T.roborowski a przewalski. Uvidíme co mi letos nabídne můj dodavatel z Pákistánu, kde sezóna začíná na konci března. Aktuálně musíte shánět odchovy. Stejně vidím, že se zvířaty z přírody máte problém. Někdo je hold zvládne a jiný ne.

Tak jo, až budu mít o nějaký druh zájem, co se běžně nesežene, oslovím pár importérů a požádám je o dokemntaci, ale obávám se, že se nedočkáte :-)

To spíš Vy se nedočkáte uvedené dokumentace ne?

PS: Ještě jste se nevyjádřil k falšování data a času u fotografií, což by mě náramně zajímalo. :-)

Spíš Vy se vyjádřete proč jste tak naivní a věříte tomu, že to nelze. Nebo se zeptejte těch co prodávají regiusky možná ze svého odchovu, možná ne, jak prokáží, že datové pozadí fotek, nebylo záměrně upravováno. Nás z toho nemůže nikdo nařknout, zato prokázaných případů jiných je řada. Pouze jsem Vás upozornil na to, čeho jste se asi nedovtípila.

Vážený pane, tak budeme vesele pokračovat :-)

Zpochybňovala jste původ našich zvířat a je logické, že pokud toto nikdo jiný nenabízí, že je to náš dovoz.

Nezpochybňovala jsem původ zvířat jako takový, ale sám víte, že to bylo myšleno jinak. Zvíře z importu je pro mě zvíře z importu, ať už odchyt nebo faremní odchov, jelikož je to pořád import :-) a proto jsem se za svou domněnkou ptala zda je tomu tak či jinak. :-)

Psala jste, že sezóna je daleko a na naše knowhow tak dlouho čekat nechcete.

Proboha tohle jste si přečetl kde? Asi jste si mě s někým spletl. Protože tohle jsem nenapsala a ai mě to v hloubi mého nitra nenapadlo.

Teraratoscincus scincus a Scincus scincus. Teratoscincus scincus se aktuálně do ČR nevozí.

To já vím, že se aktuálně nevozí, proto jsem také psala, že budu ráda, pokud budete schopen mi jej sehnat :-)

Stejně vidím, že se zvířaty z přírody máte problém. Někdo je hold zvládne a jiný ne.

Tímto jste mě pobavil nejvíce, mám hodně zvířat z importů a mezi nimi i třeba savce jako je jaculus jaculus a kupodivu prosperují, jsou zdraví a nemám s nimi problémy. Tak nevím, nevím, kdo co jak zvládá. :-)
Někdo si rád vymýšlí pohádky na dobrou noc ;-)

To spíš Vy se nedočkáte uvedené dokumentace ne?

Tož já bych se dočkala, ale již jsem psala, že nemám potřebu cokoliv shánět kromě teratoscincus scincus a tudíž nemám zájem cokoliv od importérů shánět, vypadá to, že začnu s vyžádáním dokumentace od Vás, jestli budete mít tento druh k mání. :-)
Takže tím pádem Vám nemohu dát vědět, jak jsem jinde pochodila, proto se tudíž nedočkáte vy. :-)

Spíš Vy se vyjádřete proč jste tak naivní a věříte tomu, že to nelze. Nebo se zeptejte těch co prodávají regiusky možná ze svého odchovu, možná ne, jak prokáží, že datové pozadí fotek, nebylo záměrně upravováno. Nás z toho nemůže nikdo nařknout, zato prokázaných případů jiných je řada. Pouze jsem Vás upozornil na to, čeho jste se asi nedovtípila.

Já Vás chci domů, s Vámi by byla sranda :-) Já to chápu velmi dobře, tohodle jsem se dovtípila už dávno, ale stejně jistě sám dobře víte že co se dá zakódovat se dá i dekódovat :-)
Takže nechápu jak vy jste se dovtípil toho, že jsem naivní a věřím tomu, že to tak nelze udělat. :-D
Říká Vám něco pojem EXIF?

S fotografiemi se dá dělat věcí :-) byste se kolikrát i divil, je to hotová tajemná magie. :-)

Je to pořád dokolečka. Opravdu si přečtěte, co píšete o pár řádků výše.

Pokud je mi známo, tak vy nejste importér jako takový ale jste překupníkem, což znamená vy a další z ČR od skutečného importéra zvířata nakoupí a pak jej prodávají dále, či je to jinak?

Najednou jste nepsala, že nevozíme, ale jen překupujeme.

nezlobte se na mě, ale průměrný inteligentní člověk moc dobře ví, že v dnešní době existuje hromada programů, díky nimž se dá zjistit čas a datum pořízení fotografie a prosím nesnažte se mě přesvědčovat o opaku, jelikož o tomhle vím víc než - li dost.

Najednou není problém fotografie datově upravit, přitom jste se neuvěřitelně divila a byla jste pobouřena, když jsem napsal, že to jde. Psala jste jak bych to asi tak udělal.

Že nechápete rozdíl mezi pojmy odchyceno v přírodě a faremní odchov ani po x-té opravdu není můj problém. Dle toho co píšete se jedná o import i když se zvířetem přijedu z burzy, která je o pár kilometrů vedle, nebo od nějakého chovatele. Import je přece import ne?

Tarbíku jsem dovezl několik desítek, oba druhy mám ve svém chovu a spoustu jich s dalšími druhy - frčky, řadou druhů pískomilů atd. dovezu příští měsíc a spíše bych se divil, kdyby byl někdo schopen je doslova utýrat k smrti, protože dle mého vydrží skoro vše. To rozhodně není případ problémového importovaného zvířete. Mi se tady bavíme o regiuskách, které problémové dle mého také nejsou, ale jak je vidno vyjímka potvrzuje pravidlo.

Také se podívejte jaké druhy savců máme ve svém soukromém chovu a to sekci savců teprve zařizujeme.

Tož já bych se dočkala, ale již jsem psala, že nemám potřebu cokoliv shánět kromě teratoscincus scincus a tudíž nemám zájem cokoliv od importérů shánět, vypadá to, že začnu s vyžádáním dokumentace od Vás, jestli budete mít tento druh k mání. :-)
Takže tím pádem Vám nemohu dát vědět, jak jsem jinde pochodila, proto se tudíž nedočkáte vy. :-)

tomu předcházelo toto:

Tak jo, až budu mít o nějaký druh zájem, co se běžně nesežene, oslovím pár importérů a požádám je o dokemntaci, ale obávám se, že se nedočkáte :-)

to jsem opravdu nepochopil. Psal jsem, že od nich těžko dostanete dokumentaci, která prokazuje, že prvě oni jsou dovozci, protože jste tady psala, že je o to požádáte a pak napíšete, že tu dokumentaci nechcete a nikdy jste nechtěla. Zajímavé.

Opravdu se nesnažte poučovat někoho, kdo má ve stabilním chovu asi 50x více druhů než vy a asi 200x více druhů mu rukama prošlo a někdy déle, někdy kratší dobru se o ně staral. Plazy se zabývám opravdu dlouho a to v jiném měřítku než běžní drobno-chovatelé. Děkuji
Jedná se tady o problém s krajtou kterou majitelka řešila tak jak to není vhodné, tedy nejdříve sice neškodným dotazem, ale pak uvedením toho, od koho krajtu kupovla, přičemž z toho prodejce tímto udělala někoho špatného a zároveň jasnovidce, protože se nám nikdy z žádným problémem neozvala, ač je na tuto možnost každý náš zákazník upozorněn.

Doporučuji neštěkat a číst celý příspěvek. Kdo napsal, že nezvládla chov? Jasně bylo uvedeno, že nás nikdy nekontaktovala z jakýmkoliv problémem a i přesto ji bylo nabídnuto řešení standartní cestou.
Z importu? Pod tímto slovem se mohou skrývat dva rozdílné původy zvířat. Je totiž podstatný rozdíl, jestli je zvíře 1.odchyceno v přírodě nebo 2.narozeno v lidské péči ve státě kde obvykle žije (tzv.faremní odchov), což je stav velmi blízký narození u nás. Že farma a příroda je to samé? Ujišťuji, že kvalitu chovných zařízení farmy našeho dodavatele z Indonésie těžko někdo v ČR překoná. Každý má možnost si zakoupit přímo krajtu narozenou u nás, jenže jaká je nabídka a kolik je u nás podvodníků, kteří prodávají importy za několikanásobné ceny vydávané za odchovy v ČR? Již minimálně rok jsem neřešil žádný podstatný problém s krajtou od nás, což také čemusi napovídá. Přímá reklamace nebyla ani jedna. Pokud má někdo jiný názor, nechť to doloží. Navíc pokud se s Vámi někdo domlouvá po telefonu, těžko poznáte kolik mu je let. Krajta byla při předání v pořádku a její stav odpovídal jejímu věku. Pojem děcko jste uvedl Vy. Já osobně si nemyslím, že by 10-tá zodpovědná slečna chov krajty královské nezvládla. Nedá se však čekat, že bude vědět všechno a může udělat řadu fatálních chyb. Je samozřejmě možné, že byla skutečně nemocná, když šla od nás a jako seriozní dovozci, prodejci a chovatelé máme také jasné instrumenty jak v tomto případě postupovat. Nabízíme zvířata, která mohou stejně jako lidé trpět řadou chorob, toho jsme si vědomi a tím si musí být vědom také kupující. Viděl jsem mnoho vážných chorob u zvířat, která byla z tzv.domácího chovu. Možná až vy budete mít lidem co nabídnout, pochopíte.

???Odhad byl mylný. Je mi 14. A nepatřím k těm, co si koupí zvíře, aniž by o něm cokoli věděli. Před koupí Krajty Královské jsem si o ní nastudovala všechny potřebné informace a kontaktovala i přátele zabývalícíse teraristikou a i konkrétně chovu Krajt královských. Všechny podmínky chovu jsem plnila, ale nepopírám, že z nedostatku zkušeností jsem mohla udělat chybu.