Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alligator sinensis

Zdravim,Moc ma zaujima tento druh krokodyla a chcel by som sa o nom par veci dozvediet aj s ostatnymi nadsencami tohto druhu.
Nepoznate niakeho chovatela tychto aligatorov?
Ako sa financne pohybuju na trhu,burzach?
Je to druch pre skusenejsich chovatelov?
Dokial mi neni 18 rokov nemozem ho chovat,samozrejme s pomocou otca?
Doporucili by ste mi niake ine drhy mensich rozmerov alebo pre menej skusenych?
Daco samozrejme viem len o tomto druhu sa chcem dozvediet viac
To by bola si vsetko za vsetky odpovede dakujem
Změna předmětu, původně: Alligator Sinensis (MadMike)

vím že nemám radit protože jsem uplnej vyhul ale zkusím to .... sinensise chovala plzenská zoo mám zato , cena je cca 2000euro když jsem koukal na netu .... já bych radši začal s paleosuchusem palpebrosusem nebo vzrůstem ještě menším paleosuchusem trigonosem :-) prosím nekomentuj te mě , jen pokud jsem napsal něco špatně :-)

Napsal si toho docela dost špatně. Když víš že nemáš radit tak drž ústa ne?

já bych radši začal s paleosuchusem palpebrosusem

Co je to za patvar? Když už tak snad Paleosuchus palpebrosus.

ještě menším paleosuchusem trigonosem

Obdobá toho potvaru před tím - Paleosuchus trigonus.
Menší je palpebrosus, trigonus je o něco větší.

Jen doplnim Certa - odborne nazvy enzklonuj! Musela by se skolonovat dle pravidel latiny a to u tech patvaru, ktera jsou odbornymi nazvy vetsinou nejde, tak existuje usus, ze se bude pouzivat jednotny tvar. Ono sklonovani anglickych jmen je taky hnusny a cestina to do nedavna neumoznovala (ted, diky mediim a nevzdelanejm trubcum se to mrsi a uz sesklonuje). VH

Chvatelu nekolik bude, ale v CR nevim, vyskousej zkontaktovat chovatele na www.czechcrocs.cz

Jinak, co se tyce soukromych chovatelu, nebude to moc valne, nemluve o odchovech.

Ceny sem, alespon, co si pamatuju pohybovali v roce 2009, vnimal od 1.700 do 2.000 €/kus. Byl to faremni odchov. Pred par dny sem videl inzerat za 1.150€/kus. Takze to slo o neco dolu. Je to nekdo z Holandska.

Nemyslim, ze by byli nejak zvlast narocni na chov, i velikostne se to da (cca +,- 2 metry v dospelosti), spis bude narocnejsi sehnatelnost.

U nas se daji v podstate "bez problemu" sehnat P. palpebrosus, P. trigonatus, O. tetraspis, C. crocodilus crocodilus.

:puff:

Dle mého názoru je zimování spíš výhoda...

Tak pro zvířata určitě ano, to je bez debat. Ale pro chovatele podlě me ne. Proto si mylslím, že by v tomhle mohl být chov složitější. Přípravu na hibernaci myslím neradno podceňovat a samotné zimování může být (a podle mě je) pro léty neostříleného chovatele docela infarktová záležitost - to vidím na sobě :-D

Číňáci jsou v posledních letech v chovech stále častější.
Důvody jsou jasné, jelikož se jedná o opravdu malého a v "hodného" krokodýla, tedy aligatora.
Zimování beru také jako +. Krokodýlové vydrží hodně a přibližně 100 dnů období klidu,zimování při např. až při 10°C není pro tyto aligatory problém (někteří autoři dokonce doporučují teploty ještě nižší).
V současné době je v Evropě opravdu celkem hodně zvířat. Na farmách v Asii jsou Aligatoři množeni, ale neni misto pro vypouštění do volné přírody..Vývoz mláďat jako PET do Ameriky a Evropy. Ceny opravdu lehce klesají a jsou na úrovni +- za cenu mláďat amerických aligátorů v EU (upozorňuji v EU!).
S odchovy je to opravdu bída, nicméně letos inkubuje dánská kroko farma svá první vajíčka.