Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doma se nám objevil motýl, přežije?

Doma se nám ojevil motýl. Teď v zimě. Včera to vypadalo, jako by se učil lítat. Dnes sedí na jednom místě a nehýbe se. Zatím je živý. Možná je to hloupost, do místnosti jsem přinesla alespoň kvetoucí fialky a vodu. Je šance, že přežije? Co pro to můžu udělat? Je pro něj lepší chladnější nebo teplejší místnost?
Předem děkuji, jestli někdo poradí jak zachránit motýla.

14dsc00483nbj

4vdsc00488tj

Ahojte!
Aj u mna sa objavila babocka pavooka. Chcem sa spytat, ci je este hibernacia vobec mozna, ked je tak teplo (vonku je denna teplota okolo 6-10 stupnov v komore nebude menej ako 10 stupnov.) Ak ano do coho mozem motyla dat? (do nejakej zavaraninovej flase s privodom vzduchu, skatule?) Kedy ho mam potom vypustit? Nemoze sa stat ze sa preberie sam od seba? (To by asi bolo nebezpecne, pretoze ak si to nevsimnem, nebude tam mat ani stravu ani pristor) Ak by sa uz nedal hibernovat mozem ho vypustit? Les je uz plny snezianok...
Vopred vdaka za radu!

Dobrý den, dnes můj kocour zachytil motýlka v obýváku, myslim ze se vylíhnul z vánočního stromku který jsme včera přinesli. Vše co tu čtu udělám, ale můj motýl je zraněný, kocour po něm chnapnul a trochu mu křídlo poranil, přežije ?