Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem par dotazu na agamu a jeji terarko

zdravim vsechny,mam par dotazu na agamu a jeji terarium :))

-stavim pro ni terarium o rozmerech 90x70x60,doufam ze ji to bude stacit
-zajimalo by me jakou uv lampu mam koupit na to terarko a jak silnou
-jeste neakou jinou lampu krom uv?
-jestli neni nekdo z jiznich cech a nema zrovna neake agamy narozene :))
-kdyz budu ve zmexu na jaky vitamini pro ni se mam zeptat
-jestli se agama rada koupe nebo ne :)

vim ze tyhle vsechny odpovedi bych si nasel na seznamu nebo googlu,za to se omlouvam..neco sem koumal tady na poradne tak sem to sem napsal :)..+omlouvam se za cestinu,nikdy sem ji nezboznoval.

dekuju vsem za odpovedi! a jejich ochotu! dekuju

- bude
- zkus se poradit s MadMikem, dost zalezi na vetrani a konstrukci terarka.
- vyhrivaci - takovou abys mel v prostoru nekde mezi 26 az 30-32°C (je dobre kdyz si muze sama vybrat), a vyhrivaci misto klidne pres 40°C. Mozna by i to zvladla nejaka vybojka - ale viz predchozi bod, sam nemam zkusenosti. V terarku by melo byt hodne svetla - muzes pridat treba nejakou "denni" zarivku.
- jsem Budejicak, narozene nemam, ale budou - jen to potrva dyl... ;-) (ted se inkubuje, a dalsi snuska bude zanedlouho)
- obycejny Roboran H + drcene skorapky nebo sepiovka, smes 1:1 - pouzivame jen tohle.
- je to suchomilny druh, vodu nepotrebuje. (mysleno-ke koupani) Pokud premyslis o nejakem "bazenku" v terariu tak je to celkem zbytecnost.

Já bych tam toho narval...:-D. V případě dobrého odvětrání, resp. pletivového stropu bych neváhal použít i dovnitř UV výbojku 70-120W.
Dá se to udělat i tak, že se udělá strop (1/2 a víc) z pletiva s většími oky a zdroje se zavěsí nad terárium. Ztráty UV a světla jsou minimální a lze tak použít cokoliv.