Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno gekončík malo žere

cau. koupil sem si noveho gekončíka ( je to můj první) a chcy se zeptat jak caso ma zrat ? je to mlade ma asi 12cm teplota je 25 a pod lampou 30-35 . prvni den nesezral nic druhej den (vcera ) sezral jednoho cvrcka a dnes este nic tak nevim jestli bi nemel zrat vic ? trus ma pevnej skoro cernej , obalenej nejakym hlenem (asi moc) . Diky za radu

PS: je normalni ze maj mladata takovej pohublejsi ocasek (ne scvrklej ale neni tam ta typicka "boule" prodejce rikal ze je este mladej a ze ta boule z tuku doroste .

no, u gekonciku jsme celkem laici, ale kdyz uz jsem si s tim dal tu praci - takhle nejak vypadaji nase mladata jak rostou:

[http://tera.peklo.biz/foto/nabidka/geko-nz09/nz09- norm-gek.jpg]

- dalsi tady:
http://tera.peklo.biz/foto/nabidka/geko-nz09/nz09- sh-gek.jpg
http://tera.peklo.biz/foto/nabidka/geko-nz09/nz09- tta-gek.jpg

- je videt ze s rustem ten ocasek postupne pribira. Jinak uz se tady resila nezravost - a bylo to teplotou. Tady tech 25 mi prijde jeste Ok, teplota "pod lampou" neni podstatna, tam nepoleze - je preci "nocni". Nam se osvedcilo mit trvale zaply mensi topny kamen, na nem se pres noc nahreji kdyz chteji. :-)

Tu noční teplotu si už zvednul? Kup si topný kámen který necháš zapnutý v noci. dokud ho nemáš, dej pod žárovku nějaký kámen ať se přez den nahřeje a vedle kamene do misky moučné červy. Vitaminominerální směs nyní nepoužívej dokut nezačne žrát. Foto terária a prcka by nebyla?

Musíš se trochu rozepsat. Substrát, teplota u zdroje, teplota v nejvzdálenější části od zdroje, kde je úkryt (v které části) velikost terária, vlhký a suchý úkryt, jak krmíš, z pinzety nebo mu tam cvrčky pustíš? Má možnost je najít? Moučné červy v misce vidí? Není třeba příliš vysoká? atd. nejlepší by byla fotka

substrat je pisek (velkozrny) teplota u zdroje 29-30 v nejvzdajenejsi casti 25-27 , 2 ukrytyy jeden dlouhej skoro pres cely terarko (kura) druhej v chladnejsi casti (koupena umela skala vlhky ukryt nemam jak to ma vipadat ? cvrcky poustim a on je i vidi i je potkava moucne cervi nevim jestli vidi (misky visoka asi 3cm specialni nacervi ) fotku pridam az se dostanu domu pls porad s tim vlhkym ukrytem

Jednoduché. Vezmeš například nějakou neprůhlednou umělohmotnou krabičku, do které uděláš z boku otvor cca 3cm nadednem. Do této krabičky dáš například vlhký písek, a tu pak umístíš do teplejší části terária. Ať to není jako pěst na oko, můžeš to zamaskovat nějakým kořenem, kůrou atd.
Chodí se Ti ten prcek, večer po zhasnutí vyhřívat na ten šutr co ho celý den ohřívá žárovka?
Misku s moučnými červy dej vedle toho šutru tak, aby do ní viděl.

Já nevím, :-) neptal jsem se jich. :-D Prostě jim dám nažrat a pokud to některý z nich nestihne, tak to musí dohnat druhý den až se jiný bude například svlékat a tím pádem nežere.
Ale tak řekněme 2 cvrčky denně, ať máš tedy tu nějakou představu. Pokud vynecháš nic se nestane. Hlavně ať začne ten tvůj žrát, pak se ptej kolik. ;-)