Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem G. sulcata - neroste

Zdravim,

Mám tak trochu problemy s mojí sulcatou. V květnu ji budou 3 roky a ona váží pouho pouhých 700g . Poradte mi někdo, kde dělám chybu. Přes to, že je malá je, ale aktivní, žravá a má krásně rostlý hladký krunýř. Přes leto je ve venkovním výběhu a krmí se výhradně lučníma bylinama ted přes zimu je v terárku o rozměrech 100x50cm a krmim ji smesí čínskeho zelí a mrkve plus seno. Přidávám ji roboran a k dispozici mi stále sepiovku, kterou s chutí ožírá. Svitim ji obyč. 60w žárovkou plus UVB světlo.

Děkuji

Porizena jako mlade 50g,byla akcni,nabirala co tyden,kazdy leto vybeh s pardalkama,v zime sama,protoze s pardalkama se boji,furt zakezla.jinak hobliny,reflexni zarovka 40w,uv ne,krmeni -seno,peking.zeli,sepie,nutrimix tydne .obcas jabko,mrkev.stalá miska s vodóu.

dle mého názoru jste ji už mladou podtrhl..., karanténa nebyla asi taky žádná, kdoví co od pardálek chytla
heliofilní afričance svítit umrněnou 40W, bez UVB 8 měsíců v roce...
u mládětě stačí pár dnů k nevratným poškozením...
zdroj UVB NULA, zdroj Ca špatnej (sepiovka), žrádlo nic moc - po čem by chudák měla prospívat ?
je div že tuto "péči" vydržela 3 roky...:x: