Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská-naše Elvíra

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu, splnila jsem si sen a pořídila konečně krajtu královskou (orange ghost barvy), má pěkné velké terárium a musí si připadat jak v Interhotelu, protože ji mám od chovatele, který ji choval pouze v plastovém boxu na odchov mláďat, takže když vylezla poprvé na lianu, tak hned spadla. Po třech dnech dostala menšího potkánka, na kterého 3 hodiny nejprve koukala z větve a když jsem ji rukou sundala dolů(nekousla), tak ho do třech minut ulovila a zbaštila. Dnes(po třech dnech od krmení) mě ta malá potvůrka docela vystrašila, protože jsem se rozhodla vzít ji z terárka do ruky a pěkně vystartovala, mám ji doma teprve 6 dní, proběhlo to tak, že jsem přišla domů, už měla zhasnuto v teráriu, zrovna se napila, pak na mě začala koukat přes sklo. počkala jsem chvíli, pak otevřela terárko, pomalu ji pohladila, jen se trochu nakrčila(žádné zabalení do kuličky) a když jsem se jí dotkla po druhý, pěkně sekla-až polovinou těla vykoukla ven z terária,jen tak-tak jsem ucukla. Vím, že to asi byla moje chyba, nevím kdo z nás se teď bojí více, krajta se údajně narodila říjen 2009 a dlouhá je přes 70 cm, je to možné? Kamarád má údajně stejně starou také krajtu královskou (ale pastelové barvy)a ta je dlouhá asi 45 cm, obě jsou od stejného chovatele. Před manipulací s krajtou si myju ruce mýdlem, napadlo mě, jestli není zase hladová, protože hodně šmejdí po terárku. Prosím tedy o radu Vás tady zkušené chovatele, přeci nemám zrovna já ,,štěstí'' v tom, že jsem si pořídila kousavku. Díky moc...

Dobrý den,
nenasilné venčení určitě zkusíme, určitě ji nechceme stresovat. Mám ještě pár dotazů: krajta má v terárku několik úkrytů - kůru 2x, kořen na různě temperovaných místech... může si vybrat, přesto je neustále na liánách v okolí světla a dokonce z nich zkouší i lovit. Na zem slézá jen v případě pití. Předpokládám tedy, že se jí na liánách líbí a nijak jí to nestresuje...
Včera jsem jí koupil vzrostlou bílou myšku, sice jí trvalo půl hodiny než ji z lián chuděra ulovila, ale nakonec se povedlo. Hned jak myšku spolkla, lovila pořád dál... Co s tím? Vzala by ještě jednu myšku? Nechci ji překrmovat... Po hodině číhání to vzdala a teď tráví.
Děkuji Vám za názory.