Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu - úhyn chameleona jemenského

amperka,

Dobrý den ,prosím o radu!!!Dcera chovala chameleona jemenského , bylo mu přibližně 9měsíců. Našly jsme ho ležet v terariu s vyplazeným jazykem.Nevíme co byla příčina úhynu a velice nás to mrzí proto prosím o radu. Děkuji
rozpocty@nova-plast.cz , Dufková
Změna předmětu, původně: Prosím o radu (krokodýl)
Změna kategorie, původně: Ještěři (krokodýl)

Dobrý den,
pokud chcete nějakou konkrétní odpověď dejte zvíře na pitvu, ta jediná vám to může říct přesně proč zvíře umřelo.
A z toho co nám píšete vám těžko někdo řekne proč zvíře umřelo, jazyk měl vyplazený, protože už ho žádný sval nedržel v tlamě.
Popište podmínky v teráriu, vlhkost, teploty, rozměry terária, druh osvětlení, čím jste krmily, podávané vitamíny, atd... Popřípadě zda se zvíře nechovvalo divně už někdy před tím.
Potom vám bude možná schopen někdo pomoci....

Nevíme co byla příčina úhynu

To samozřejmě nepoznáme na dálku nikdo. Předpokládám ale, že šlo s největší pravděpodobností o dlouhodobý metabolický problém způsobený nevhodným chovem, především problém s vápníkem, resp. vit. D3, tak jako u 99% předčasně uhynulých chameleonů v "péči" člověka.

prosím o radu

Teď už asi moc žádná rada nepomůže, jedině snad pro příště pečlivě nastudovat potřeby a podmínky vhodné pro tento druh. A tím myslím nastudovat z nějakého hodnověrného zdroje - např. knihy Chameleoni - Nečas, Chameleon jemenský - Velenská. a pečlivě projít vlákna na teraporadně v kategorii chameleon jemenský.