Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní korálovka,jak na ní?

Dobrý den.
Koupila jsem si mládě korálovky sedlaté,o chovu jsem si předtím zjistila jisté informace,ale nyní se vyskytl jistý problém,doteď korálovce nevadil jakýkoliv rušivý element v teráriu,mohla jsem jí v pohodě brát do ruky a tak.Ale ted,jak se jí dotknu,utíká..A když jí vezmu do ruky začne útočit a za každou cenu se snaží dostat pryč.Mohli byste mi prosím nějak poradit jak hada nenásilně ochočit...Chtěla jsem aby byla zvyklá na zacházení,protože jsem vždy měla třeba užovky jako domácí mazlíčky.
Žádný stres by mít neměla,terárko má ideálně vybavené dle pokynů chovatele,teplotu přes den kolem tich 28 stupňů a v noci 20.Žrát dostává také tak jak by měla,a zbytečný hluk tu rozhodně není.Prosím poraďte mi!!:)
Kdyžtak mi napište na email :elanor007@seznam.cz
Za každou radu budu strašně ráda..
Předem děkuji Naďa

Na nemytých rukou něco bude;)To mě nenapadlo..Né že bych byla špindíra,ale doma máme i jiné mazlíčky,což je fakt:)
No a myslím si že i když je agresivnost u korálovek možná tipická...Nevím,ale kamarád má dvě,a jsou to mazlové..
Docela mě to štve,že moje korálovka je takovej střelec,protože ze začátku byla naprosto bezproblémová.
Jinak potravu přijímá naprosto normálně.

Nemá náhodou kamarád dvě kočičky? Pochybuju že na světě existuje jedna jediná korálovka která by se ráda mazlila...

Plazy jsou na koukání né na sahání a už vůbec ne na mazlení... Sahá se na ně pouze pokud je to nutné a ne jentak!!!!!

Pokud chcete kontaktní zvířata navrhuju zakrslé králíky nebo pes je ideální!!!!
Ne HAD!!!!!!!!!

Já je beru do ruky jen, když potřebuji (kontrola, dosvlek, um. krmení, přendavání), je to pro ně spíš stres (aspoň pro ty mé druhy), proto pokud možno je neberu do ruky, ale na hák (hroznýše, psohlavce, větší užovky - hák pod předek a držím je za ocas), bohužel u švihadel (štíhlovky) to moc nejde, tak ty musím drapnout natvrdo "do teplejch".
Na mazlení mám psy, ženu a děti...

Mám jen jednu korálovku sedlatou,občas ji vindám už jen aby se děti nebáli,pokaždé když knám někdo přijde tak se bojí nechci aby děti byli stejný. Musí vědět když se budou chovat k zvířatům citlivě a slušně tak jim neublíží. Ale to neznamená že doporučuji mazlíky tahat jak koťata to ne,určitě to není pro chovance dobrý.

Ne, opravdu jen kontrolně při graviditě, špatném svleku (nutnost dosvleku), při spojování do skupiny, nebo páru, případně nějaké nevhodné konfrontaci v teráriu. Kdybych měl každé ze zvířat denně jen pohladit, tak nedělám nic jiného a dovedu-li to ad absurdum, tak by to těm, na něž se nedostane bude líto:-)