Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Denní, ale zemní gekon

Při obcházení terárií, v těchto nočních hodinách s baterkou v ruce, se mi do hlavy vloudila otázka. Existuje nějaký denní, ale zemní gekon?
Něco mi napovídá, že ano, mám mlhavou představu o nějakém horském gekonovi, velikosti okolo 6-8 cm.
Momentálně si připadám, že mám hlavu jen proto, aby mi nepršelo do krku. Né a né si vzpomenout.
Pomůže mi někdo? Kdo na to nepřijde, má hlavu ke stejnému účelu jako já.
A kdo bude 1 až 3tí má u mě malé bezvýznamné + :-D

no jo,ale gekoni sou gekoni :)

Mě zas dneska napadlo, že jsem ještě nezkoušel zjišťovat co je totok :
(Řekl bych že gekon, je to zemní, je to denní a je to z Jemenu - Sana´a)

dospělec
[g.jpg]

prcek
[g1.jpg]

člověka pak mrzí že si všechny tyhle potvory nepřitáhnul domu,ale mě by to chcíplo :(

Nadaji me nekteri druhy Lygodactylu, ale to jsou take castecne arborikolni druhy (ja znam capensis, ale ten se u nas nechova - ale zije hodne na zemi). C. kotchy take zije castecne dennim zivotem, co si vybavuji. Pristuri jsou nadherni, ale krom Sokotry jsem je nikde nevidel - ale jsou i v Jemenu nebo Somalsku? Ted nevim :) Dalsi me ted nenapdanou, ale urcite nejaci budou. VH