Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náročnost Gekko gecko

Zdravím všechny chtěl bych se zeptat zda tady na poradně má někdo skušenost s chovem tohoto gekona. mám vyrobené terárium 80x50x50 situované na výšku a potřeboval bych vědět jestli by pro jednoho jedince stačilo a také bych se chtěl zeptat jesli je potřeba podávat s krmením nějaké vitamíny nebo jestli stačí jen hmyz.. Jinak do toho terária přijdou ještě rostliny..
[mod]Změna předmětu, původně: náročnost geko gecko (Melda)[/mod]
[mod]Prosím vás,přečtěte si příště po sobě co píšete. (Melda)[/mod]

Nechce se mi zakládat nové téma, tak to píšu sem. Připravuju terárium pro G. gecko, a při teplotě 20 stupňů v místnosti je v nejchladnější části terária asi 24 C. Není to moc? Někde píšou, že potřebuje na ochlazení tak 21. Vytápím žárovkou 50W.

Tak Chňapík je od soboty doma a dělá čest svému jménu. Teď bych ještě potřeboval poradit s vitamíny. Obaluju mu cvrčky ve směsi roboranu pro plazy (dóza s želvou) a plastinu v poměru 1:1. V této diskusi https://tera.poradna.net/questions/2115232-roboran-h-plastin-1-1-jako-vhodny-pomer-vas-nazor se píše, że roboran obsahuje D a že by se s tím snad dalo i některé zvíře předávkovat. Myslíte, že bude stačit tenhle přísun, nebo bude potřeba jednou za čas použít aquavit AD?

Chňapíkovi se daří dobře a roste jako z vody. Asi i díky tomu, že jsem mu aquavit nikdy nedal. Po prostudování poradny chápu, že je to kravina. Akorát se z něho vyklubala Chňapka. Tak jsem jí pořídil mladého samečka asi 13 cm dlouhého, který je zatím v samostatnèm teráriu. A u něj to až taková sláva není. Rozežral se až v posledních dnech, měsíc po pořízení. Do té doby si vzal asi jen 8 zabitých cvrčků z pinzety. Co je ale horší, jsou špatně svlečené lamely na prstech. S tímto problémem jsem ho už koupil. Po dvou týdnech se svlékl a trochu se to zlepšilo, teď po dalším svleku je to zase horší. Nedrží na skle, na korku a květináči s žárovkou (terárko lepil kamarád ze staré školy) ano. Ta stará kůže je jen na spodku, ne okolo celého prstu. Myslíte, že se z toho vysvlíká sám, nebo to mám zkusit odstraňovat? Zkusil jsem to jednou, byl asi půl hodiny v krabičče s mokrými ubrousky a pak jsem to zkoušel pinzetou sundat, ale vyváděl straslivě. Kvákal a začal se třást. Nechci ho zbytečně stresovat, aby zase nepřestal žrát.