Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je samice Ch.calyptratus březí?

Zdravím..Chci se zeptat,jde podle této fotky poznat jestli je samice březí??Byla u samce a po týdnu byla hodně tmavá,ale nenahodila typickou černou barvu,ale byla hodně tmavá..Když jsem ji od samce odendal vypadá takto,nebo je pořád hodně tmavá...Poradí někdo???Předem děkuji...
[mod]Změna předmětu, původně: Je březí??? (Melda)[/mod]

Ty jsi neviděl páření?Náš samec se na sami při připouštění okamžitě vrhá a páří.Celé to trvá asi hodku.Samice se hned po páření odendá.Takto to děláme tři dny.Potom samice zůstane ve svém terárku a už má na sobě žluté fleky.Nikdy nebyla černožlutá.:-)

Takouhle barvu má naše samice,když je ochotná se pářit.Víc z fotky nepoznám.:-)

Když jsem ji k samci dával poprvé,tak hned po prvním páření zčernala a odháněla samce a nic z toho nebylo...A teť k ní přišel samec,jako že se budou pářit a ona smotala ocas a utekla od něj..Celý týden jsem je nesledoval,tak nevím jestli je nebo ne...Asi počkám a uvidím...Vajíčka ještě nikdy neměla a myslím si že má na čase....Předem díky za rady...

Tak OK..Budu ještě čekat..Doufám že to na ní poznám...Díky moc za rady,já už myslel že budu muset schánět jiného samce,že se jí třeba nelíbí...Takže až bude mít na zeleném podkladu žluté fleky,tak jí dám k samci...Snad se to někdy povede...Díky moc za rady..Moc jste mi pomohly,kdyby jste ještě nekdo něco měli k tomuto tématu,budu jedině rád...

A co je lepší,dávat samici k samci nebo na opak???nebo je to jedno???když jsem ji od samce oddělával z terária,tak byla chuděra na zemi v terárku a byla úplně tmavá,takhle tmavou jsem ji ještě neviděl,a ve svém terárku je pořád dost tmavá,ale papá normálně (cca 8-10 cvrků za den)...Nechám jí chuděru odpočnout a potom se uvidí,jetli to na ní nějak poznám...

Tomko : v podstatě je to jedno, ale pokud už mám toho samce v ruce a samice mi říká, že ano, tak tam toho samce pustím. On se stejně většinou sápe z ruky tím směrem, ať samice chce nebo ne. Pokud, se nebude samice placatět s otevřenou hubou a jak já říkám, držkovat na samce, můžeš ho tam dát.
Mám však odzkoušeno, že ne každý samec je stejný a ne každý si nechá namlátit. Docela se nám to podobá co? :-p