Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je samice Ch.calyptratus březí?

Zdravím..Chci se zeptat,jde podle této fotky poznat jestli je samice březí??Byla u samce a po týdnu byla hodně tmavá,ale nenahodila typickou černou barvu,ale byla hodně tmavá..Když jsem ji od samce odendal vypadá takto,nebo je pořád hodně tmavá...Poradí někdo???Předem děkuji...
[mod]Změna předmětu, původně: Je březí??? (Melda)[/mod]

A co je lepší,dávat samici k samci nebo na opak???nebo je to jedno???když jsem ji od samce oddělával z terária,tak byla chuděra na zemi v terárku a byla úplně tmavá,takhle tmavou jsem ji ještě neviděl,a ve svém terárku je pořád dost tmavá,ale papá normálně (cca 8-10 cvrků za den)...Nechám jí chuděru odpočnout a potom se uvidí,jetli to na ní nějak poznám...

Tomko : v podstatě je to jedno, ale pokud už mám toho samce v ruce a samice mi říká, že ano, tak tam toho samce pustím. On se stejně většinou sápe z ruky tím směrem, ať samice chce nebo ne. Pokud, se nebude samice placatět s otevřenou hubou a jak já říkám, držkovat na samce, můžeš ho tam dát.
Mám však odzkoušeno, že ne každý samec je stejný a ne každý si nechá namlátit. Docela se nám to podobá co? :-p