Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá osvětlení

Dobrý den, jsem zde nový a předem upozorňuji že několik hodin hledám a nenašel jsem to co chci.
Budu si pořizovat agamky, ale nevím si rady se správným osvětlením, a protože chci aby se jim u mě hodně líbilo,
tak se radši zeptám vás. budu si stavět terárium na míru(120x50x60)z dřevotřísky a skla, uvnitř bude polystyrenová stěna (dekorativní) (s její výrobou už nějaké zkušenosti mám od hadů), na dně písek. na dno terária přijde topný kabel (asi 25w). s osvětlením si nevím rady, a proto žádám vás skušené chovatelé o radu, představoval sem si nějaké dvě žárovky(Žárovka Solar Glo 125W a nějakou k tomu) + mírné osvětlení na noc (Žárovka Infrared Heat Glo 50W nebo diody). předem děkuji za vaše reakce.

Zdravím,
doufám, že nebude vadit když svůj dotaz vložím sem. Dávám do kupy terárko (90x40x40) pro agamu a mám poněkud zmatek ohledně osvětlení. Mám v plánu do něj dát 40W žárovku na teplo, dále jsem si koupila na UVB zářivku Reptiglo 10.0 20W. Za pár dní jsem zjistila, že to není příliš kvalitní svítidlo tak se ptám, zda mám raději koupit něco jiného popřípadě jaké s tím máte zkušenosti? Také jsem se zde dočetla, že se hodně doporučuje kompaktní zářivka reptiglo, v čem je lepší narozdíl od trubice? Děkuji za odpovědi