Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvárnění polystyrenu

Ahojky lidičky,
pozadí teraria jsem vyřezala z desek polystyrenu..Teď přemýšlím jak a čím mohu nabarvit části vyřezaných "kamenů"...napadly mě tempery nebo vodovky,ale mám strach,aby to hadovi nakonec neublížilo...prosim Vás,nemá někdo z Vás s tímto nějakou zkušenost??
Předem děkuji za jakoukoli odezvu.....

Ahoj. Na takto připravený polystyren, bych nanesl několik vrstev lepidla na obklady a následně, pokud ho chceš dobarvit, doporučuji fasádní barvu. Pokud to má vypadat „přirozeně“ dá se použít několik odstínů a to následovně.
Do veškerých prohlubní, naneseš tmavší barvu a nebo necháš jen to lepidlo na obklady, které je tmavě šedé. Ostatní se lehce přetře, například pískovou, tak abys nezatlačila barvu do tmavších prohlubní. Toto samotné provádím houbičkou (zmuchlaným hadrem) a tak dále.

Sem línej fotit, ale někde tady fotka byla

Já jsem to dělal tak, že jsem na vytvarovaný polystyren nanesl několik vrstev lepidla na obklady, každou vrstvu jsem nechal cca 24 hodin za schnout a nakonec jsem použil barvu Balakril - je zdravotně nezávadná...do poslaední vrstvy lepidla jsem přimíchal ještě hrubší písek, aby to vypadalo přirozeněji...jak ti zaschne i barva, můžeš ještě na pár místech to potřít klasickým lepidlem (já jsem použil Herkules) a nasypat na to jemný písek

brácha má v malém terárku nabarvené části pozadí temperama, ale celé pozadí je pak přelakované nezávadným bezbarvým lakem, aby se barva nerozpustila a nebyla škodlivá pro chovance. Má to tak asi zatím dva měsíce a barva drží, rosí jednou denně takže se jedná o docela "suché" terárko.