Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morče a vyrážka

Dobrý den zakoupil jsem si morče druh peruánec. podobné jako je tohle: http://morcatka.sweb.cz/morcata/ostatni_obrazky/ha nach_7_narozeniny_web.jpg.Asi po Měsíci se začala vyskytovat na rukou celé rodiny vyrážka s červenými pupínky na kožním nám řekli, že je to pravděpodobně z toho morčete. Nevíte jestli to je nějaká často objevovaná nemoc u morčat??Má s tím někdo zkušenosti?? Děkuji předem za odpověď.

Pakliže Vám neporadili na kožním, tak co my tu? Jestli to není u Vás alergie, tak Vám těžko pomůžem víc než na kožním. Morče může mít roztoče (alergie na roztoče u rodiny) a nebo třeba i svrab. Ale to asi na dálku těžko kdokoli pozná. Takže morče směr veterina a lidi směr pořádné kožní oddělení.

Také bych se přiklonil k možné alergii. Možná by stálo za to, kontaktovat prodejce nebo chovatele a pokusit ze zjistit něco u něj. Jestli třeba nemá nemocná i jiná morčata atd. Zrovna morčata jsou takoví lepíci na nemoce, může to být cokoliv....Prohlédl bych hlavně morče samotné a jestli vypadá v pořádku, tak to bude spíše ta alergie, ale nevím:-/