Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Březost Elaphe guttata.

Dobrý den!
Dneska jsem měl v ruce moji čtyři roky starou elaphe guttatu, a všimnul jsem si že má v druhé půlce těla takový "schod" a má tu druhou polovinu tlustší.Jsou po zimování se stejně starým samcem. Do terária jsem je po zimování dal 25.1. Je možné že bych si páření nevšiml? Předem děkuji za odpovědi. Zítra přidám foto.
Změna předmětu, původně: Březost elaphe guttata. (MadMike)

Páření jste si všimnout nemusel pokud u terária netrávíte 24hodin denně. Zvířata takto dokáží leckdy překvapit.
Pojem březost u hadů stejně jako u ještěrů mi příjde správny a přidávám výklad slova ovulace ze slovníku:
Ovulace
Ve vaječníku je uvolněno vajíčko a to putuje do vejcovodu, kde čeká na oplodnění cca 24 hodin. Většinou se uvolňuje jen jedno vajíčko, zřídka však i více. Ovulace přichází zhruba v polovině menstruačního cyklu a je řízena hormony.

Platí to pro lidský druh, ale u hada to jistě je podobné.

tak to sa vôbec nedá porovnať.Samica u hada si môže uschovať spermie až na niekoľko rokov a použie ich vtedy keď má vhodné podmienky.

Páření jste si všimnout nemusel pokud u terária netrávíte 24hodin denně.

Kľudne môže byť napárená od vlani.Tak orientačne:ak je napárená tak po zvleku cca za dva týždne by mala naklásť vajíčka.

Zdravím , já jsem pářil na začatku roku guttaty ale nic z toho nebylo sice samec byl aktivní ale nic ....tak a ted už je to 3 týden od druhého páření , ale tedkom jsem vše viděl tak jsem si jist že se pářily ale je ve 3 týdnu a není to moc poznat že by byla gravidní , nevíte jak bych to mohl zjistit ?Díky

mam samca gutky už čtyřletého ,má asi 80 cm -asi dva a púl roku umělé stravy něž pochopil žeho nenechám na pokoji a tu myš že nemá na hraní ale k obědu, letos jsem ho skusmo hodil k snow a vypadáto že už to umí/ plně seto ukáže až za chvilku zatím je samička docela zaplněná po svleku odmítá žrát což uní značí dozajista březost- mam to odzkoušené,tak uvidíme jak se snažil prcek, tědka se zase snaží dohnat coty roky flákal a tak furt čumí jestli na něj něco nezbude