Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - svlek a nežravost

Chtěl bych se zeptat, moje agama vousatá již 4 dnem nežere (maximalně jednoho cvrčka denně) což se mi zdá na měsíční agamu docela málo navíc je už asi týden ve fázi svleku a svlékla zatim jenom ocásek. Ptám se jestli by to mohlo mít mezi sebou nějakou spojitost a nebo co bych měl dělat nebo jak se zařídit aby zase začala plně jíst a svlékla se co nejrychleji a nejpohodlněji. Děkuji za odpovědi moc si toho vážím
Změna předmětu, původně: Agama Vousatá - Svlek a nežravost (MadMike)

Je potreba abyste popsala podminky chovu,vybaveni teraria,teploty,zdroj UVb.Take cim jste dosud krmila,jake dodavane vitaminy.Foto teraria a zvirete na posouzeni problemu jiste pomuze.Bez toho nevymyslime nic.
Agamy u mne normalne zraly i v obdobi svleku,ktery probihal standartne v carech a po kusech.

Podmínky chovu (nevím co si pod tím mam představit), vybavení terária - 2 žárovky uvb(exo-terra 10.0) a výhřevná, teplota se pohybuje něco okolo 33°C v celém teráriu a pod zdrojem 40-50°C velikost terária je 86x50x50(dxsxv) průduchy ma vyvrtané ve stropě. Krmim ho/ji cvrčky + zelenina(voda a skořápky od vajec pořád v teráriu vodu měnim každý den) vitamíny dávám robohan H a reptile (je to smíchané), ale moc jí nevlhčim přecejen si myslím že jsou to pouštní tvorové.

Ty podminky jsou myslim docela OK, teplota trochu vyssi ale to by nevadilo (je dobre pokud ma moznost si najit i chladnejsi misto nez 30°C). 4 dni nezravosti u mesicniho mladete je uz docela dost - ale pokud aspon neco tak to neni myslim zas nic hrozneho. Je jinak vitalni a aktivni, veme si aspon to "zelene" - jake? I kdyz jsou to "poustni" zvirata (trochu zavadejici stereotyp) tak mladata do cca. 2-3 mesicu denne rosime. Tak male obvykle moc te zelenine nedaj, a nezvyknou pit z misky.

(tesne pred svlekem telicka jsou nekdy "nervoznejsi" a min zrave)