Chov hroznýšů ve tmě
Dobrý den, zajímalo by mě jestli mužu chovat hroznýše královské v místnosti kde nejsou okna,jen klasické osvetlení lustrem ktery je vypnut když v místnosti nikdo neni(většina dne), terarko bych vyhříval jen kabelem.
Dobrý den, zajímalo by mě jestli mužu chovat hroznýše královské v místnosti kde nejsou okna,jen klasické osvetlení lustrem ktery je vypnut když v místnosti nikdo neni(většina dne), terarko bych vyhříval jen kabelem.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
.. a ono je problém do terária dár nějakou ledku nebo malou žárovku?
Každý tvor na planetě je více či méně ovlivněn střídáním dne a noci. A pokud máte hady určeny k chovu, tak je to i nutnost... Stejně jako dodržrní vhodných teplot a vlhkosti. ale o tom urřitě více a lépe poradějí zkušenéjší poradňáci. Podle mě je to nevhodné ...
Fotoperioda je nutná....
A to je problém dat do miestnosti nieaké vedšie osvetlenie napojit to cez spínacie hodiny? alebo vám je lúto nieakých 40W/12h dene??
Díky, světlo teda bude.
Pro chov ve tmě se hodí jiná zvířata, např. krtek, nebo žížala.
PB
doporucuju macarata
V takej miesnosti by sa dali chovať podzemné druhy ako napr.Charina reinhardtii (psohlavček reinhardtov)
To je nějaká novinka, já myslel, že je to Calabaria reinhardti.
Zas taková novinka to není, z hlavy si nejsem jistý, ale už dva tři roky. I když se u nás kalabárka prezentuje jako krajta, tak ve vědeckých kruzích se už dlouho mluvilo o tom, že je to vejcorodý hroznýšek, pouze chybělo systematické zařazení a výzkumy odhalily velkou příbuznost hlavně s Charina bottae.
Dokonce byla prvně do tohoto rodu už v roce 1993 Klugem i když to nebylo zrovna akceptováno. Původně byla zařazena do rodu Eryx, který je charinám nejblíže - dřívější vědci nepotřebovali žádné analýzy mtDNA a stejně se dokázali skoro trefit
No, já už to snad taky někde tehdy viděl, ale nějak mi to neuvízlo, přeci jen mám blíž k užovkám.
Ktorý názov teraz platí? Lebo v knihe od Chrisa Mattisona z roku 1999 v systéme hadov je Charina reinhardtii.
Tak u konzerv jako já platí Calabaria a podle genetiky holt je správnější Charina (časem si na to zvyknu), ale ono je to stejně jedno, stejně víme o čem mluvíme a pro chov není jméno důležité.
Konkrétne sú tam zaradené tieto druhy:
Severná Amerika: Charinata bottae a Charinata trivirgata
Západná Afrika: Charinata reinhardtii
Tu knížku mám, ale ani si nepamatuju, že to tam tak je. Z hlediska systematiky nejde ta kniha brát příliš vážně, objevilo se tam několik systematických výstřelků, které nebyly poté akceptovány jako např. Boa mandrita, zrušení rodu Acrantophis atd.
Potvrzení kalabárie v rodu Charina a zároveň zrušení rodu Lichanura je datováno do roku 2006. Někteří vědci po novějších výzkumech stojí o znovuzavedení rodu Lichanura a dokonce dříve nominotypický rod rozdělili na dva druhy - Lichanura trivirgata (dřívější podruhy trivirgata a saslowi)
Lichanura orcutii (gracia a roseofusca nebo taky myriolepis)
Aby toho nebylo málo, tak podle některých vědců je poddruh Charina bottae umbratica považována za samostatný druh Charina umbratica, prostě klasický taxonomický bordel a věčné dohadování se vědců mezi sebou. Uvidíme, co se z toho vyvine