Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S.pardalis babcocki ve skleníku?

Mám dotaz ohledně této krásné želvy. V několika článcích jsem se setkal s názorem, že naše léto je pro tyto želvy teplotně nevyhovující. Max. teploty v jejich domovině mohou dosahovat i 45°C. Chápu že v takovémto horku želva asi nebude běhat na slunci, ale napadlo mne využití skleníku k jejich chovu- samozřejmě by muselo být zajištěno větrání aby nedošlo k přehřátí a možná propojení s venkovním výběhem. Skleník by taky mohl prodloužit venkovní sezonu této želvy. Máte s chovem ve skleníku někdo zkušenost? Případně nápady? díky

Dobrý den, chovám tak poslední dva roky v podstatě všechny své želvy, dřív jsem neměl tu možnost. O pardálky se v noci trochu bojím kvůli psům a zimě, tak jsem je vloni, pokud nebylo v noci nad 10 st., dával domů, navíc jedna zarytě do skleníku na noc nechodila (v podstatě všechny ostatní želvy ano). Zkusím to ale letos bez přenášení, jen případně přesun do skleníku...