Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomozte prosím - krajta královská

Dobrý den,
Mám velký problém a byl bych moc rád, kdyby jste mi svými zkušenostmi a názory pomohli se záchranou mé krajty. Začalo to takto viz odkaz tera.poradna.net Problém je v tom, že vždy po svleku se zasažená místa během několika dní opět podchytí touto asi ,infekcí´ (po samotném svleku je kůže krásně čistá a nejeví známky nějakého poškození). Největším problémem je postižená část (viz foto), na které se vytvořil jakoby strup, po jeho odmočení a sundání má krajta toto místo stále bez šupin a vypadá to jakoby to měla až do masa (ale rána je suchá – nemokvá).
V současnosti již nevím jak krajtě pomoci, navštívil sem i veterináře, který mi poradil koupele v hypermanganu, heřmánku (před svlekem) a popřípadě desinfikovat pomocí roztoku betadinu. Dělal mi několik testů na přítomnost plísní atd… jediné co se zjistilo (mikrobiologický rozbor) bylo, že se jedná o nějaký druh infekce se kterým by se had za normálních okolností měl vypořádat tímto postupem, ale bohužel u mého jedince tomu tak není. Byly nasazeny i antibiotika Marbocyl, které sem aplikoval 1x denně po dobu 14ti dní. Doktor říkal, že by mohl aplikovat i silnější antibiotika, ale že se mu do toho nechce, jelikož jsou pro hady toxické. Jen bych ještě dodal, že had naposledy přijmul potravu 17.11. 2009 od té doby nejeví zájem.
Momentálně hada koupu v řepíku a již dva dny potírám postižená místa mastí framykoin, dle rady jednoho z kolegů na teraporadně budu ještě aplikovat vitamín B. Krajta je momentálně (již od zjištění prvních problémů) chována na novinách a v minimální vlhkosti (nerosim), jen před svlekem koupu krajtu intenzivněji v heřmánkové a řepíkové koupeli.
Budu jen rád, když by se někdo z Vás připojil s nějakou radou, jelikož již mě to stálo dost sil a peněz a efekt zkrátka žádný.
Všem kteří se připojí s nějakým názorem, radou či vlastní zkušeností mockrát děkuji. Jakub

Souhlas.
Nenechával jsi dělat biochemickej rozbor přímo té postižené tkáně na nějakou mykózu? Měli jsme pár legů s šílenou mykózou, koupání v hypermanganu, betadinu ani v bylinkách nepomáhalo. Pak jsme po dohodě s vetem nasadili ATB (myslím Baytril, ale nejsem si teď jistej) a ty taky nezabrali. Nakonec jsme nechali udělat rozbory na plísně, pozitivní, vyfasovali jsme antimykotika (imaverol, itrafugol), prakticky okamžitě se to začalo zlepšovat a do dvou měsíců byla zvířata fit.

Ok, navštívil sem Mvdr. Vopršálka a dle jeho názoru se jednalo o dermatomykózu. Léčení probíhá na základě aplikace stimulátoru imunity. Myslim, že se to o této léčbě již napsalo dost, tudíž to nebudu dále rozebírat. Musím ale říci, že zatim to vypadá lépe a lépe......