Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozevřít motýlům křídla?

Dobrý den. Dnes jsem si na burze koupil pět motýlů zabalených do papírových trojúhelníkových sáčků. Mají složená křídla. Nemohu je rozevřít. Je nějaký způsob jak je rozevřít? Děkuji.

[mod]Změna předmětu, původně: pomoc-motýli (Melda)[/mod]

[mod]Prosím vás,dejte si příště s nadpisem víc práce.Děkuji:-) (Melda)[/mod]

zdar:-Dad.Poky-no fuj lizol alias hermetik brr.Ono je to tak,že dneska se už moc nepytlíkuje.Bud se dávají rovnou do benzínu 180/200(lékarna)a tam můžou být pokud je to dobře zavřené i 5let-výhoda:-D výtahneš nechaáš oschnout preparuješ je to fofr:-D a nebo pak napytlíkovat a dát do mrazáku tam je to to samé akorát se do petruchy dá malinko vody a druhý den se jde do akce.
Jinak sušiny-pokud jsou smrceny octanem:klasika petrucha,voda.
sirným knotem čeká tě docela sranda:-D,to platí smrcení velkou dávkou octanu...Tak ty "křečáky"musíš bud rozvlhčit na octu a nebo čpavku.Poslední pokus je mikrovlnka:-D:-D:-D:-D,ale to se musí umět,aby jsi neměl brouka na ND.v mikrovlnce :-D:-D

zdar:-D Poky vždyt jsem ti to psal ten benzín má označení 180/200 a jinak se prodává v lékarně cca 250ml už dnes 40Kč???ale bacha aby jsme se dobře pochopili je to na nachytaný brouky!!!ze smrtičky..,jj jěště je lepší to dělat s tím benzínem na dvakrát...v první lazní odmočit,odmastit(super na hovnáky) a do druhé pak odložit natrvalo.
Jak neklaplo???:-D:-D:-D:-D::)::)::)::)neříkej mi že jsi tam dal myš na férovku??no to si děláš kozy:-D:-D:-D....aha vyzkoušej:-D myš-mikrotenák-malinko vody ..jak knedlíky a už to jede:-D

jjo, dík už chápu.to víš že jsem tam dal myš na férovku, ještě jsem dal pod ní talířek-co kdyby náhodou. dnes už ale vím že minuta je moc:-) nejdřív jsem slyšel jak něco lehce luplo, tak jsem nakoukl a oni oči, no a než jsem jí stihnul vypnout, tak to luplo trošku víc a myš už nebyla, špíše bylo jak píšeš ty "spousta náhradních dílů"
P.S. hlavně se netlem, to už bylo dávno-každej nějak začínal:-):-)

Ty motýli jsem měl pro kamarády. Vždycky jim je dám do petriho misky a pak jim je prodám. Jaký to jsou motýli nevím jsou exotičtí a vtěch se já moc nevyznám. Spíš v těch českejch, ty tak y dávám do petriho misky. Chovat je nechci (alespoň pro teď) mám pět druhů brouků a už to nemám kam dávat. Občas si vezmu housenku nějakého českého motýla a tu si vychovám. Ale motýla pak zase pustím.:-)

Ja jen doplnim Pošuka :)

Jednak - pytlíky jsou nejlepší způsob, jak vozit deňáky ze světa - napíchaní se sice lépe zpracovávají, ale zase je problém v letadle :)Já je používám od začátku a jsem velmi spokojen - člověk se k nim musí chovat s nějakou kulturou samozřejmě. Problém je v tom, co s tím pak. Takže metod je několik, víceméně všechny byly zmíněny výše, ale opakování je matka moudrosti :)

Mikrovlnka - dobrá jest, ale... Ja to řeším tak, že vezmu kuchyňskou dózu, do ni vrstu vaty a na ni ubrousek. Na ten nakladu pootevřené pytlíky a dám na pár vteřin do mvlnky. Musí tam být horká voda, jinak to může celé vzplanout :-D Takže opatrně. Raději dávám stejnou dózu na topení - trvá to déle a výsledek je obdobný. Další možností, především u velkých druhů, je využití diabeteckých injekcí a těmi vstříknout do tělíčka horkou vodu - na lišaje to funguje velmi dobře. Žádná z těchhle
metod není na to, nechat motejly louhovat tejden - plísně jsou velmi rychlé :) A, to si musíme uvědomit, rozvlhčovanej motýl je vždycky rozvlhčovanej a chce to docela dost praxe :) Rozvlhčovat mikra je umění :)

Zamražené motýly musíme rozvlhčit také, protože třeba tykadla stejně uschnou a padají...

VH

zdar:-D ad VH
měl jsem na mysli pytlíkování brouků,motýli jsou jasný.
Ono koupit na burze pytlíky(motýli)je kolikrát sranda a hlavně přichází mnohokrát velké zklamání.
Co se týká rozvlčování velkých motýlů...sypu si popel na hlavu...úplně jsem to přešel.
Pravdu bdíš...řadu 00 a 000 dělájí jen TOP.