Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krajta královská - (ne)pití před svlekem

Dobrý den všem nadšencům a odborníkům.
Omluvte mě, pokud je můj dotaz stupidní, ale odpověď jsem nenašel ani v knize od p. Knoblocha, ani na tomto webu. Podotýkám, že jsme s manželkou začátečníci a pro chov regiusky jsme se rozhodli po prostudování všech možných zdrojů informací, po zvážení svých možností, ale hlavně protože je to úúúžasnej a krááásnej tvoreček.

Ale teď k tomu dotazu:
Je jasné, že had před svlekem nepřijímá potravu. Ale je normální že nepije?

První týden u nás byla velmi aktivní, po zhasnutí světla se nejprve napila, poté začala zjišťovat kudy ven a pootevřená dvířka vždy využila k proplázce po obýváku.
Takže adaptace na nové prostředí proběhla dle mého názoru až překvapivě dobře. Poté se objevilo zakalení očí, tedy prvotní znak svlékání, a od té doby je apatická, téměř bez hnutí, neopustí svůj oblíbený roh v terku. To by nás v tomto období až tolik netrápilo, jenže misku s vodou (denně vyměňuji) má právě v tom druhém rohu. Předvčírem jsme ji "násilně" přenesli k misce, ale ani tak se nenapila a s výrazem "co mně vopruzujete" se odplazila zpět "na místo".

Prosíme tedy o vaše zkušenosti, které nám zatím chybí.
Nechceme ji teď před svlekem zbytečně rušit, na druhou stranu bysme ji neradi usušili (nevíme, na co byla zvyklá u předchozího majitele).

Ještě doplňuji základní info:
- regiusku (jménem Jackie) jsme koupili jako 18-ti měsíční
- v dobré kondici (bez známek chorob a parazitů)
- tera o rozměrech 100x50x50 cm
- teplota přes den 27 +/- 2, přes noc 24 +/- 2 st.C
- vlhkost se snažíme obzvlášť teď před svlekem udržovat na 70% (ale věřte těm vlhkoměrům:-|

Aktuální (dnešní foto) přikládám

Děkujeme všem za rady a podněty.

ahoj jat tu bylo uz napsano krajta je nocni tvor tak nemusis se bat,ze nepije jinac si i bere tekutiny z potravy tak ji nemusis rusit pri zakaleni to se nedela pokud jsi to cetl jak pises a ne te fotce nema zadny ukryt co jsi sem dal tak jestli nemas tak ji nejakej udelej jinac at se ti dari s chovem krajticek.Jinac uz chovam par let krajty a videla jsem je pit asi jen 4 krat tak se neboj ze nepijou.