Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - paraziti???

Dobry den, chtela bych se zeptat na jakoby ,,male klistaky ci blechy,, ktere jsem objevila cca pred mesicem u nasi cca 1rok stare krajty.Objevili jsme to u ni po podani stravy - mysi.nikdy si nejak neovela ve vode ale pak najednou tam zacala travit cimdal vice casu a pri vymene vody jsem to objevila.ve zverimexu nam poradili at terarium vystrikame biolitem,poradne vyvetrame a po asi 5-6hodinach hady vratime dovnitr.krajta byla po celou dobu namocena ve vode.vypadalo to ze se toho zbavila ale pred14dny se to u ni objevilo znovu.mame podezreni ze to chytla z mysi.mame udelane terarium ze stare skrine pricemz krajta je nahore a pod ni je uzovka cervena.u te jsme nic nenasli ale dezinfekce probehla preventivne i u ni.chtela bych se zeptat zdali nekdo neznate jeste nejaky zpusob jak ji toho zbavit nez pujdeme na veterinu atam ji daji nejake ,,chemikalie,,.Předem vsem moc dekuji za odpoved.

my jsme si je na krajtě taky dovezli..ale z burzy..z ničeho nic se nám taky začala koupat ve vodě.. byli jsme s ní u veterináře a ten nám poradil frontline.. pak jsme byli u známého co chová spoustu let hady a má s tím taky zkušenosti a ten nám ho poradil taky.. řekl at si trochu nastříkáme na vatový tampon a hada tím lehce potíráme.. a at mu tím i vystříkáme terárko (protože my máme zadní stěnu z břidlice)..měli jsme hada chvíli na novinách protože se ve štěpkách mohli rozmnožovat a nakonec se všechno povedlo :) jen po vystříkání terárka sme ho den nechali větrat a pak jsme tam hada dali zpátky.. a už se neobjevili :)