Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat zkušenějších, jak čistíte a čím. Jedná se mi o akvaterárium s klapavkou pižmovou. Nemám u ní filtr, stačí jen opláchnout teplou vodou nebo používáte nějaký přípravek a jaký? Děkuji :puff:

já mám jen terária a čistím (substrát((písek, drcenou kůru))) vroucí vodou a pak suším v troubě(při vyžších teplotách abych sterilizoval), a skla terárií cístím přípravky na okna. skleněné misky na vodu houbičkou a jarem (nebo do myčky).

To boa.constrictor : Jen tak mimochodem, je vidět, že se lidi nechají zblbnout kdečím nebo "nevidí do věcí".
SAVO je výborné dezinfekční činidlo, ale zárověň pěkný driák. Odbouráním se u něj nemyslí, že nějak "zanikne", ale to ,že z něj vyprchá volný chlór a aktivní kyslík. V místě aplikace však zůstane chlornan sodný a louh sodný - nedochází zde k úplné degradaci prostředku.
Na čištění je možné naprosto klidně použít jar a okenu.