Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po pařeni

čus lidi, dneska jsem připustil samici guttky, a spařila se mi se samcem,
mam ji nechat s nim v terarku, byli by tam tedy 2 samci, a jedna samice, nebo ji mam oddelit a dat do samostetnyho teraria, popřipada k samici druhe

Proč pouze jeden samec zrovna u guttát? Proč by tam nemohli být 2 samci? Pokud jsou chovaní celoročně ve skupině 1.1, tak na dobu páření určitě neuškodí, přidat dalšího samce k vyprovokování páření. Jinak pokud máš prostory, tak samici dej jinam, ale pokud prostory nemáš a máš dostatečně velké terárko, tak je nech klidně spolu, ale počítej s tím, že jí jeden ze samců bude pářit i nadále. Což ale není na škodu;-). V případě vysoké gravidity jí můžeš oddělit, protože údajně můžou sežrat vejce. Ale to nemám vypozorované. Já mám pár celý rok, kromě zimování spolu a kdybych měl druhého dospělého samce, tak ho tam s klidným svědomím šoupnu taky;-)