Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obrna?želvy zelenavé

Ahoj, prosím Vás o rady s nepohyblivostí suchozemské želvy. Před týdnem jsem po 5-ti mesících probudila svou želvičku ze zimního spánku (už jsem ji zimovala po 8.,ale její přesné stáří nevím).Po několika dnech jsem zjistila, že jí nefungují zadní nohy, předními nožkami pádluje kolem sebe a snaží se chodit a tak se klouzá. Je čilá a potravu přijímá,ale zatím se nevykadila(mám obavy, že mohla mít před zimováním nevyprázdněná střeva). Navštívila jsem lékaře, ale ted si s tím neví moc rady, dal jí nějakou injekci a řekl, že jí mám nohy masírovat a že může ochrnout(ale to ted momentálně je), a bojím se aby mi vůbec přežila. Máte někdo s tím zkošenosti? Děkuji za každý příspěvek

S velkou pravděpodobností (cca 75 a více % zvířat s těmito příznaky) jde o poškození ledvin. Veterinář by mohl z rozboru krve možná určit míru poškození. Příčin může být mnoho, nejčastěji se to označuje jako technopatie - špatný dietní, teplotní, vlhkostní nebo světelný (započítáno i UV) režim. Pokud začne zvíře otékat a vydávat takový divný, jakoby nasládlý zápach, bude to už patrně blízko úplného kolapsu, dost možná neřešitelného.