Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo Hermanni (rok stará) nežere

Dobrý den,

želva mi nebaští od doby, co jsem ji probudil ze zimního spánku. Je rok stará, zimovala proto jen měsíc pri cca. 8 stupnich celsia - listopad - prosinec. CCa. od unora vubec nezere, ani nechodi pod svetlo, pokud ji vyndam pod svetlo, nahreje se a cely den tluce tlamou do skla a skrabe se jakoby ven z teraria. Druha zelva (stejne stara) jiz je dvakrat tak velka i tezka. Dekuji za radu..PS. podminky se jim nijak nezmenila, prestala zrat ze dne na den. Veterinar vysetril trus, mela pry roupy, aplikoval jsem tablety, nezere stale. Diky za odpoved a radu.

Podminky ma temer idealni ,to jsem konzultoval s chovatelem i veterinarem. V tom problem neni...mel jsem drive granule, púo kterych se mohli obe utlouct. Jenze mi pak chovatel rekl, at je vyhodim, ze je zbytecne zatezuji (jatra), protoze obsahovali kasein, mlecnou bilkovinu...a od ty doby, co jsem je prestal podavaT, nic jineho nezere...druha si zvykla na granule co nabizi na SVETZELV.CZ...jenze ta druha je radeji ohladu..rajce kdyz ji dam, takk to kouse, posypany vapnikem i zakapnuty AD3...jenze to neni pro ni vhodne....ani salaty nezere, do cinskeho zeli parkrat kousne a zase si zaleze do stinneho rohu terarka...pokud ji nevyndam pod svetlo, ani nevyleze, je porad zalezla v rohu a spi...jinak samozrejme po probuzeni vim, ze musi mit den bez svetel pri pokojove teplote, koupani jednou tydne, to vse je ok, presto je problem..

Zkratka asi takhle...po probuzeni pres mesic zrala jako diva...pak ze dne na den prestala....a ted se mi klidne zahrabe a tri dny ani nevystrci hlavu...pak vystrci, dalsi den vyleze, nahreje se a zacne busit do vecera do skla...a pak zase zaleze do rohu a jde spat...na vaze neubyva, mozna tak za 2 mesice cca. 5 gramu, vic ne

A s tim dnem bez svetel - je to rada natasi velenske z jeji knizky, mam ten pocit, co jsem cetl..takze kdo muze byt zkusenejsi nez chovatelka zelv ze zoo.....asi tak...nechci naky moudra neci, staci mi poradit, cim to muze byt zpusobene, ne tu diskutovat o tom, jak se o zelvy starat...v tom take nejsem zadny zacatecnik...