Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmenie korytnačiek

napadá ma jedna otázka. Je super krmiť kory nakosenou trávou z lúky.No na tej lúke rastie vela tráv a bylín. Co ked sa tam zamieša aj nejaká jedovatá. Majú kory niečo ako stop to je jedovaté, alebo idú ako kosačky? co v takom prípade ak niečo také jedovaté zožerú?

Ony želvy se za miliony let jistě dokáží z mnoha toxiny rostlin vypořádat lépe než savci nebo dokonce člověk, ale přesto bych nesekal v místě, kde je jedovatin přespříliš (většinou je problém najít místo bez pryskyřníku, ale v menším množství to velkou želvu jistě neohrozí), u malých mláďat bych ale raději natrhal ručně - výběrově (pampeliška, jetel, jitrocel...). Jinak želvy rodu testudo trávu moc nežerou, spíš listy bylin, nevybíraví trávožrouti jsou třeba pardálisky, sulcaty nebo radiáty.