Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Scink kajmanni - latinske meno

Ahojte, dnes som sa bol pozriet vo zverimexe a mali tam nadherneho scinka umiestneneho v nadrzi s rybickami.
Pytal som sa predavacky na meno ale povedala mi len to, ze je to Scink kajmanni, latinske meno samozrejme nevedela.
Na nete som nic s takovym menom nenasiel.
Neviete o akeho scinka sa moze jednat? Vek cca 6 mesiacov, 10-12cm, cierna farba.
Dik

uplne vodni zvire to teda neni, ale zkus mrknout na jestera jmenem Tribolonotus, ti se ted hodne vozili. Kdysi jsem nekoho slysela rikat mu krokodyli scink, tak treba to bude on...nepredpokladam, ze by tam meli treba Shinisaurus crocodylurus, ti jsou o dost vzacnejsi,ale krokodyloida maji v nazvu taky...

viem len ze pochadza z Indonezie, teploty 24-28, vlhkejsie prostredie, vodna nadrz.

To stačí;-), v podstatě ani není nutná nějaká nádrž na vodu, stačí větší miska, substrát rašelina s hrabankou a listím, mechy, nějaké ty rostlinky (to spíš pro potěchu oka), krmení hmyz, žížaly, stínky atd. Jo a nemají rádi intenzivní světlo.