Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata-snůška

Ahoj, když jsem zjistil, že je březí přesunul jsem jí do malého terária s připravenou bedýnkou s rašelinou, pak jsem tam dal malou mističku s vodou a podklad noviny.
Jenže ona začíná klást do tý misky...
Už má za sebou jedno vajíčko. Co mám dál dělat? Inkubátor nemám.
Takže já mám po vykladení dát vajíčka do bedýnky a jak? Nepoškodí se?
A jakou mám udržovat teplotu, dočetl jsem se 24-32 a vlhkost 80 procent.
Díky rady nechci nic pokazit. Ráno jsem našel ještě jedno vejce. Jak dlouho to takhle bude trousit? Nemá zadržené vejce? Díky!

Vejce se přenášením nepoškodí, to by nemohli chovatelé vyndat vejce z "kladiště" a umístit do inkubátoru. Vejce se přendá ve stejné poloze do jiné nádoby (inkubátoru).
Jestli nakladla do misky s vodou, tak to není dobré. Asi se jí krabička s rašelinou nezalíbila. Kdy jsi jí přestěhoval do tohoto terárka? Může být také zmatená, jestli je tam krátce a ve stresu. Může i ostatní vejce zadržet kvůli stresu.

Každopádně přenášet samici do kladiště (ani nevíme, jak ta krabička je veliká) je nesmysl a asi bych jí nechala vklidu vyklást, vejce odebrat, dát do krabičky, ale pokud tam budou dlouho, tak rovnou asi spláchnout do wc.

Jestli chápu, tak z tohoto terárka chceš udělat přechodně inkubátor, když chceš teplotu a vlhkost. A užovku pak přendat zpět do původního terárka?
A proč jsi vlastně užovku přendal do jiného terárka? Nechala bych jí v tom původním, přidala kladiště, jak by do ní nakladla, tak bych to přestěhovala do jiného prostoru (inkubátoru), event. jen samotná vejce vyjmula a dala do potřebných podmínek.

Jak je dlouho na těch novinách? V tom malém teráriu?
Třeba naklade všechna vejce. Nech jí vklidu, vůbec bych si jí nevšímala. Může klást i 24h, možná mě některý chovatel opraví. Vejce jdou vidět pouhým okem přes kůži, takže bych jí tak zítra večer zkontrolovala, zda nejde nic vidět, pokud ano, tak na veterinu pro injekci. Mnoho štěstí. Příště bych asi radši předcházela těmto problémům a víc nastudovala některá z vláken, nebo článků o množení. A ještě jedna věc, bez inkubátoru se neobjde asi žádný chovatel, pokud chce množit. Stačí improvizace, já také nemám žádný specialní, jen z plastové bedny z obchodáku, a jak funguje :-)

Dobrý den!

Nechtěla jsem začínat nové vlákno, tak se ptám tady. Všimla jsem si, že mi moje samička guttaty začala snášet vajíčka, ale už po 2 vajíčkách usla. Je to běžné?? Když totiž snášela vajíčka vloni, snesla jse všechny najednou, akorát s menšími pauzami na oddech, ale myslím, že u toho nikdy neusla...

Zároveň bych tímto chtěla nabídnout tato vajíčka nějakému chovateli z Prahy. Já na inkubaci nemám podmínky :-(

no já vím, že to nemůžu říci s jistotou :-), ale koukala jí hlava z krabice a když jsem otevřela terárko (to jsem ještě nevěděla, že snáší), ani se nehla... většinou na otevírání reaguje, pokud není zalezlá pod kůrou (a tedhy předpokládám, že asi spí :-[ ) .... ok, byl to prostě jenom můj předpoklad...

myslím, že už snesla i třetí... jsem hroznej plašan, ale prostě ještě nemám takové zkušenosti, tak mám strach...

děkuji moc za odpověď :-) tak držte palce, aby to bylo v pořádku.

A kdyby měl někdo z Prahy o ty vajíčka zájem, budu ráda. jsou ze spojení anery a guttata.