Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripravek Clinafarm

Nevite nekdo prosim, kde se da sehnat pripravek Clinafarm proti plisnim?

Pred tydnem sem si vsiml na svem hroznysovi, ze porad zaklani hlavu dozadu a je nejaky dezorientovany. myslel sem si, ze je to jen nejaka kravina, ale kdyz to ani po tydnu neustopilo, zacal sem to resit a zjisitl, ze jedna z pricin by mohla byt intoxikace plisnemi... pricin to samozrejme muze mit hned nekolik, ale chci verit tomu, ze za to muze nejaka plisen...

tem plisnim bych moc neveril,ale chapu ze v to doufas.Karantena u takovehoto druhu postizeni je doufam samozrejmosti.Jine problemy nepozorujes?napr otevirani tlamy,problemy s dychanim,bubliny u nosu,nezravost?Kontroloval jsi sliznici v tlame?Tady na poradne se tohle tema resilo uz vicekrat,zkus pohledat,treba Te to nasmeruje.Osobne doporucuju zkontaktovat veterinare zamereneho na plazy.
Zminovany pripravek bohuzel netusim kde zakoupit.Na netu se neda sehnat?I kdyz nemyslim si,ze by to melo valneho smyslu.

Diky za odpoved...

prispevky sem uz radne prostudoval...

Had zere normalne, svleka se normalne, dycha normalne, sere normalne, do tlamy sem se jeste nedival, mrknu dneska vecer, ale myslim si, ze to bude taky ok...

byl v terariu jen s jednim hadem, kt sem vcera vystehoval... (jen aby to nechytl od toho hada, co sem vystehoval, toho sem totiz poridil nekdy po Vanocich, tak aby to tam neprinesl on)

jestli sem to pochopil spravne, tak jde o nejaky druh napadeni nervove soustavy a jeji priciny muzou byt:

1. IBD - zrejme nelecitelne
2. nejake dalsi virove onemocneni - vetsinou se udajne nepodari vylecit (pokud by to nahodou bylo tou plisni, tak v tomhle pripade by ho antibiotika nejpis zabila)
3. Geneticka vada - udajne se zacina projevovat kolem druheho roku - had je cca 2 roky stary - had s tim muze zit dal...
4. otrava toxickymi vymesky z plisni - mohla by pomoct kompletni dezinfekce + inhalace nekterych pripravku, pokud to ma uz i v sobe...
5. dalsi moznost sou udajne vypary silic z podestylky tvorene kurou (dosti sporne, ale proc ne) zrovna kuru jako podestylku mam a terarium je hure odvetrane (coz napomuze i tem plisnim) oproti ostatnim - vymenit podestylku...

Z toho pro me vyplyva ihned se zamerit na bod 4 a 5...

Pokud mate jeste nekdo nejaky napad, budu jedine rad...

Jinak na veterinu se chystam zitra... podle toho, co sem ale cetl, tak bez dukladneho prozkoumani tkane me k tomu nikdo nic moc nerekne...

chapu to dobre,ze mas jako podklad nejakou kuru?To bych se zameril asi prvne na tohle,udajne se z toho uvolnuji nejake silice a ty potom muzou zpusobovat Tebou popisovane problemy.Zkus ho hodit na noviny popr papirove ubrousky. Ad IBD, tusim ze tu nekdo z oboru uvadel moznost diagnostikace i snad z krve ci po biopsii tkane,ale tam to je takove sporne,protoze jen pozitivni nalez je vysledek stoprocentni.Negativni nalez muze svedcit o spatne provedenem vysetreni stejne tak jako o zdravi.Osobne bych se zameril na tu podestylku,snad to bude tim.

jj, mam tam piniovu kuru.... mam ji u toho hada uz od zacatku, ale vzdy mel dobre odvetrane terarium... ted je v terariu, kde je spatne vyresene vetrani... Asi pred mesicem sem v terariu obevil i plisen... takove sedocerne asi 2cm v prumeru velike chomacky... objevilo se to na parezu, kt je uvnnitr, tak sem ho vytahl, vycistil a vratil nazpet (proto podezrivam i tu plisen)...

Zitra provedu komplet dezinfekci a vymenu podestylky... doufam, ze to pomuze... pak budu muset vymenit asi i to terarko nebo ho nejak poladit...

Jeste otazka: Ma cenu resit neco s tou veterinou nebo je to zbytecne v tomhle pripade? na hadovi neni patrny zadny problem krom te dezorientace...

Tipuju ze mas nakroceno spravnym smerem,resp mi to prijde nejpravdepodobnejsi.Ty plisne,ono ne kazda plisen tvori nejake mykotoxiny,podle mne by to musely byt nejake specializovane plisne treba Aspergillus a podobne.NEprikladal bych tomu velkou dulezitost.Kolikrat se mi vyskytla v terarku kratkodobe plisen a bez problemu.
nejsem veterinar,takze netusim jake jsou v tomto odvetvi diagnosticke metody na Tebou popisovany problem,nicmene vet neznaly plazu by svym pokusovanim mohl nadelat vic skody nez uzitku.Proto zvol nekoho,kdo se na plazy specializuje a ma dobre reference.