Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s jazykem

Ahoj mám malou krajtičku a má problém s jazykem měly jsme problém s hlenem v tlamě z toho jsme se vylízali pak jí bratr špatným krmením natrhl kůži to už je zkoro zahojené a aby si to znovu neroztrhla tak sem jí radši dal 2 holátka ale za den 1 vyvrhla a 2dny po té to další nevím čím to je a ted my ještě ktomu přijde jak když nemůže vytáhnout jazyk chuděrka :.(vitáhne se jen kousek a ani není rozdvojený a tak zvláštně hlavou jakoby tancuje vrtí sní a tak tak se chci zeptat jestli jeto velký problém a jak by seto dalo vylečit dik moc všem:-)

špatným krmením natrhl kůži

jak? a kde? jak je velká? vy ji rozkrmujete?

Nevím jestli jsem dneska tak zpomalená, nebo co, ale přijde mi že nerozumím tomu, co tu lidé píší. zkuste zapojit INTERPUNKCI (čárky a tečky). Potom možná bude snáz pochopitelné, co se snažíte sdělit

tancuje, vrtí, sní a o čem sní takový had? nebo koho?

já bych řekl, že tam mělo být vrtí s ní, jako že vrtí s tou hlavou.
Jinak taky by mě zajímalo to natržení po špatném krmení, to ji násilím krmil, bo jinak si to nedovedu představit, myslím si, že hadi jsou tak chytří, že když nejsou schopni velkou kořist sežrat, tak se o to ani nepokouší.

Ve volne prorode si nekteri hadi (napr.anakonada) zcela bezne roztrhnou cast tlamy, pri polykani opravdu velke koristi a velmi rychle se tato zraneni hoji... To jen tak pro upresneni.. :-) A lovici hadi kolikrat nemaji moc casu "premyslet" o velikosti koristi.. Nevim jestli to byla zorvna tmavka, co se roztrhla po pozreni krokodyla..

přesně tak, když to přirovnám tak mě lidi často volají(jsem automechanik), nejede mi auto co stim je? a také nepochopí že musí upřesnit co dělali a co to auto dělá teď a prostě podat více informací. stejně jako tady. ČÍM VÍCE INFORMACÍ tím lépe se určuje "diagnóza". Oni se nesmějí, jen chtějí více informací, takže přesnější popis + fotka nikdy neškodí(popř. video).

Tak když nevíte, jak máte popsat svůj problém, tak Vám asi těžko někdo poradí, ani jste Blanche neodpověděl/a na upřesňující dotazy.
Hleny v tlamě byly od nachlazení? byli jste s tím u doktora - jak jste to léčili?
Kde má natrženou kůži? stalo se to při násilném krmení?

přijde jak když nemůže vytáhnout jazyk chuděrka :.(vitáhne se jen kousek a ani není rozdvojený

Pokud není konec jazyka rozeklaný, tak jí asi bude kus chybět, nepodařilo se Vám ji připravit o jazyk? Jestli to vůbec jde ::)
Jak krajtu chováte, v jakých podmínkách (jaké teploty, vlhkost, substrát apod.).
Můžete třeba dodat fotografie hada?

No tak napiš třeba v jakém teráriu bydlí, jaké tam má podmínky-teplo, vlhkost, substrát, co tě napadne, jak je krajta velká a stará. Kdy naposledy jedla, jak byl léčen hlen atd... Nikdo tu tvojí krajtu nevidí a přes internet sázet diagnózy asi nikdo nebude.... Popř. kdyby jsi věděl kde jste ji koupili, pokud se jedná o mládě, tak to taky může pomoct. Lepší popis toho "natržení" tak i jeho vzniku by nebyl od věci. Vůbec nejlepší by asi bylo foto, toho "natržení" i celé krajty+foto tlamy otevřené nejlépe...
Pak snad někdo bude schopnej trochu poradit...